archive2 Dhjetor, 2020 - 23:59

Shëndeti

Si ndikon vaksina anti-Covid te personat e infektuar?

Vaksina e koronavirusit e zhvilluar nga Pfizer dhe BioNTech është e sigurt për njerëzit që tashmë janë të infektuar, ka deklaruar zyrtarja kryesore e BioNTech, Ozlem Tureci. “Ne kemi përfshirë në provën tonë, njerëz që ishin dhe që nuk ishin të infektuar me SARS-CoV2 më parë dhe nuk kemi parë...
ShowBiz

‘Mbulohet’ modelja amerikane, kështu i rri shamia

Modelja amerikane është shfaqur ashtu siç nuk e kemi parë. Modelja e famshme amerikane, Kinsey Wolanski, njihet për imazhet tërheqëse që publikon, shkruan lajmi.net. Ajo është aktive në rrjete sociale, sidomos në Instagram aty ku mori një vëmendje të jashtëzakonshme pasi hyri në fushë derisa po zhvillohej një ndeshje e...
Lajme

Rezervat e oksigjenit, lajme të këqija nga spitalet e Kosovës

Aq më shumë, nga Ministria e Shëndetësisë thonë se furnizimi me oksigjen nuk është në kompetencën e tyre. Express i është drejtuar zyrës për informim në këtë ministri, për të ditur nëse do t’i dalin në ndihmë institucioneve shëndetësore të cilat po vazhdojnë të ballafaqohen me mungesë të oksigjenit, por...
Lajme

Zotohet Trump: Shihemi pas 4 vitesh!

Presidenti Donald Trump u zotua se do të rikthehet në Shtëpinë e Bardhë brenda 4 vitesh nëse nuk arrin të mbajë Presidencën tani, me pretendimet e tij për mashtrim zgjedhor pas fitores së Joe Biden. Presidenti organizoi një pritje për Krishtlindje në Shtëpinë e Bardhë, ku përsëriti edhe një herë...
Sporti

Cuculi flet pas operimit: Do të kthehem më i fortë

Mbrojtësi i klubit të Dritës, Ardian Cuculi ka përfunduar me sukses operimin në krah. Cuculi u lëndua rëndë në derbin Gjilani – Drita që u mbyll në të mirë të “Intelektualëve”, ku i’u desht një intervenim në krah e që e kaloi me sukses, shkruan IndeksOnline Lajmin e ka bërë...
1 2 3 4
Page 1 of 4