archive29 Nëntor, 2020 - 22:17

Lajme

Agim Veliu: Ne i kemi humbur këto zgjedhje

Nënkryetari i LDK’së, kryetari i Podujevës për disa mandate, Agim Veliu, ka thënë se partia e tij i ka humbur zgjedhjet. “Ne i kemi humbur këto zgjedhje, ky është vendimi i sovranit” Këto i ka thënë nnë një konferencë të përbashkët me kandidatin e LDK’së për kryetar të Podujevës, Nexhmi...
Lajme

Rezultatet e deritanishme: Shpejtim Bulliqi fiton Podujevën pa balotazh

Sipas të dhënave nga qendrat e numërimit, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, po prin në zgjedhjet për kryetar të Podujevës dhe është drejt fitores në rundin e parë. Siç mëson Express, sipas ritmit të votave të numëruara deri tash në Podujevë, Bulliqi do të fitojë me mbi 50 për...
Lajme

Vetëvendosje shpall fitoren në Podujevë!

Deputetë e anëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë shpallur fitues Shpejtim Bulliqin në Podujevë ende pa u shpallu rezultatet nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Deputeti i LVV-së, Mefail Bajqinovci, përmes një postimi në Facebook, ka uruar për fitoren. “Nuk besuan por pësuan me gjithë asfaltin e natës. Urime fitorja në Podujevë”,...
Lajme

Zemaj lajmërohet nga Llapi, nuk e përjashton mbylljen totale

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se të hënën do mbajnë takim me Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik ku edhe do të vendosin nëse do të marrin masa shtesë anti-Covid, duke parë se numri i vdekjeve është i lartë dhe personave të infektuar poashtu. “Të hënën pasdite...
Op/Ed

Retrospektivë historie për festën e flamurit

Shkruan: Atdhe Gjoci Dy fjalë për 28 Nëntorin dhe vështirësive të realizimit të Shtetit Shqiptar. Dy rrole të ndara jo vetëm nga pozita, por edhe nga karakteri në mes patriotëve dhe tradhtarëve. Populli thotë “Zot ruajmë prej miqve se prej armiqve ruhem vet”. Prej kujt të ruheshin dhe të ruhemi...
Lajme

Rast i rrallë – Llapjanit i vdes në mëngjes gruaja nga koronavirusi, ai del të votojë: I gjalli me të gjallin i vdekuri me të vdekurin

Një qytetar nga Podujeva, Sylejman Bllaca, ka shfrytëzuar të drejtën e tij për të votuar për kryetar të Komunës së Podujevës, ani pse mëngjesin e sotëm, i ka vdekur gruaja nga infektimi me COVID-19. Në një deklaratë për Rtv Dukagjini, qytetari llapjan, kërkoi nga bashkëvendasit e tij që të dalin...
1 2
Page 1 of 2