archive28 Nëntor, 2020 - 22:28

Lajme

Shtatorja e Skënderbeut vendoset edhe në Prizren

Në qytetin e Prizrenit, u inaugurua shtatorja e bronztë e “Gjergj Kastriotit- Skënderbeu”. Në Ditën e Flamurit, datëlindjen e komandantit “Adem Jashari”, dhe daljen e parë publike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, u kujtuan dëshmorët e vendit, ku u tha se rrugëtimi i tyre duhet të shërbejë si shembulli më...
Lajme

Cakaj e zgjedh Prekazin: Zemra e shqiptarisë

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj ka vizituar Prekazin për Ditën e Flamurit, shkruan Gazeta Sinjali. Ai ka bërë homazhe te Kompleksi Memorial “Adem Jashari” i shoqëruar nga ambasadori shqiptar në Kosovë, Qemal Minxhozi. “28 Nëntor, Prekaz, Drenicë, Zemra e Shqiptarisë”, ka shkruar...
Lajme

Vdesin 14 persona nga Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.565 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 639 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 14 raste të...
ShowBiz

Gold AG bëhet baba më 28 Nëntor

Reperi Gold AG dhe bashkëshortja e tij, Ermira Shkodra, janë bërë prindër për herë të parë dhe gjinia e foshnjës është djalë. Lajmin e ka bërë të ditur vet Goldi me anë të një postimi në Instagram, teksa njofton se vogëlushin e pagëzoi me emrin Gueril. Ai shprehet i lumtur...
1 2
Page 1 of 2