archive27 Nëntor, 2020 - 23:38

Lajme

Grabitje e armatosur në një pompë, dyshohet për 2 të plagosur

Një grabitje e armatosur sapo ka ndodhur në një pompë të derivateve ku dyshohet edhe për dy të plagosur, shkruan Reporteri.net. Sipas burimeve të gazetës ngjarja ka ndodhur në një pompë në fshatin Milloshevë. Reporteri.net ka kontaktuar edhe me Policinë e Kosovës, por ende nuk kanë mundur të konfirmojnë detaje....
Lajme

Erdhi bora, parashikimi i motit për fundjavë

Nga dita e diel, më ftohtë dhe rënie e temperaturave. Mundësi për reshje të dobëta shiu e bore. Në vise malore borë. Situatës të motit të pandryshuar që po mbanë për disa ditës, në fundjavë pritet t’i vije fundit, kur nga Mesdheu afrimi i një cikloni sjell vranësira, e ndërkohë...
Shëndeti

Nëse nuk i nuhasni këto dy aroma, mund të keni koronavirus

Një nga simptomat më të pazakonta që ndodh në pacientët me COVID-19 është humbja e nuhatjes dhe shijes. Sipas Qendrës Mjekësore të Universitetit Vanderbilt, në afërsisht 25 për qind të pacientëve me koronavirus, kjo ishte shenja e parë dhe e vetme që diçka nuk shkonte. Meqenëse kjo simptomë mund të...
Lajme

Vendos Qeveria: Nuk ka pushim, e hëna ditë pune

Qeveria e Kosovës ka bërë të ditur se dita e hënë, 30 nëntor do të jetë ditë e rregullt pune. Në njoftim thuhet se në të gjitha institucionet shtetërore, në institucionet arsimore në të gjitha nivelet, do të punohet me orar të rregullt, në përputhje me masat anti Covid të...
1 2 3
Page 1 of 3