archive26 Nëntor, 2020 - 22:31

Lajme

Gani Geci i drejtohet qytetarëve të Llapit: Podujeva nuk bënë të bjerë në duar të njerëzve me prirje Marksist – Leniniste dhe Staliniste

Ish-deputeti i Kosovës, Gani Geci i është drejtuar qytetarëve të Podujevës, të cilët do të dalin në zgjedhje këtë të diele. Geci përmes një postimi në Facebook, ka kërkuar nga llapjanët që mos të bëjnë gabimin e njëjtë që e ka bë Drenica që 20 vjet. Sipas tij, Podujeva nuk...
Lajme

Gashi: Ka informata se kryeministri Hoti ka ofruar dorëheqjen

Gazetari Astrit Gashi duke folur për zhvillimet e fundit në vend dhe telashet e Qeverisë, tha se ka informacione se kryeministri Avdullah Hoti ka ofruar dorëheqjen e tij, shkruan Reporteri.net. “Ka informacione që kryeministri Hoti ka ofruar dorëheqjen. Është i gatshëm të jap dorëheqjen”, tha Gashi. Ai është shprehur se...
Sporti

Ermali nga Plava e Opojës, kontrat me klubin nga Bundesliga

Një tjetër talent i futbollit nga Dragashi ka arritur suksese në futbollin europian. Ermal Bojaxhiu nga fshati Plavë ka nënshkruar kontratë profesionale me klubin Gjerman të futbollit Augsburg. Si çdo familje Opojane, edhe familja Bojaxhiu nga Plava e Opojës kishte në gurbet njërin nga fëmijet e saj, që nga viti...
Lajme

Vdes 29-vjeçarja shtatzënë që ishte e prekur me COVID-19

Një grua 29-vjeçare ka vdekur në mjekimin intensiv qendror në Qendren Klinike dhe Universitare të Kosovës. Në njoftimin nga QKUK thuhet se viktima ishte nga komuna e Prizrenit. Sipas njoftimit gruaja ishte e infektuar me COVID-19. “Ajo ishte e diagnostikuar me Covid-19, dhe fillimisht ishte pranuar në Klinikën Infektive, por...
Lajme

Shaip Kamberi vendos flamurin kuq e zi në Parlamentin e Serbisë

Deputeti shqiptar, Shaip Kamberi, në fjalimin e sotëm në Kuvendin e Serbisë ka nxjerrë flamurin shqiptar duke kërkuar që të lejohet përdorimi i tij nga komuniteti shqiptar. Ai tha se në Serbi duhet të ndryshohet ligji dhe t’iu mundësohet edhe shqiptarëve që të përdorin flamurin e tyre kombëtar duke thënë...
Lajme

Vjosa Osmani merr një vendim të ri në Presidencë

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani ka marrë vendim që t’i pezullojë të gjitha konkurset në Zyrën e Presidentit të Kosovës. Gazeta Blic e ka siguruar vendimin që e ka marrë sot Osmani, e ku ndër të tjera ndalohet edhe hapja e konkurseve të reja. Në pikën e parë...
1 2 3
Page 1 of 3