archive25 Nëntor, 2020 - 23:52

Lajme

Arrestimi i Mulla Osman Musliut, policia jep detaje!

Një rrahje ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Drenasit, derisa në këtë përleshje është përfshirë edhe imami i kësaj komune, Osman Musliu. Ndërsa, Policia e Kosovës për IndeksOnline ka dhënë detaje në lidhje me rastin. “Me datë 24.11.2020 rreth orës 14:30 policia ka marrë informatën për një përleshje...
Lajme

Erdhi dimri i vërtetë, të hënen borë mbi vendin tonë

Prishtina Weather ka njoftuar se deri në fundjavë do të mbajë mot stabil në Kosovë, raporton Gazeta Blic. Në njoftim thuhet se të hënen pritet të jetë mot më i ftohtë dhe me mundësi që të ketë edhe reshje bore. Njoftimi i plotë: Deri në fundjavë mot stabil, pa ndryshime....
Sporti

Mësohet shkaktari i vdekjes së Maradonës

Bota e sportit veçanërisht e futbollit është shokuar. Lajmi për vdekjen e legjendës Diego Armando Maradona ka prekur të gjithë. I vogël e i madh kanë reaguar në forma të ndryshme përmes rrjeteve sociale, duke ndjer keqardhje për humbjen e ‘10-shit’ të famshëm të Argjentinës. Maradona javën e kaluar iu...
Sporti

Bota e futbollit në zi, Diego Armando Maradona ka ndërruar jetë

Sipas raportimeve të fundit në Argjentinë, Diego Armando Maradona pësoi një arrest kardiak sot dhe ka vdekur në moshën 60 vjeç. Gazetat argjentinase Clarin dhe Ole pretendojnë se fituesi i Kupës së Botës pësoi një arrest kardio-frymëmarrje të Mërkurën në mëngjes me kohën lokale në qytetin Tigre, përcjell GazetaBlic. Maradona...
Lajme

Alarmon OBSH, vjen me njoftimin e fundit për gjendjen në terren

Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se përhapja e koronavirusit në nivelin global u ngadalësua gjatë javës së kaluar, megjithëse numri i vdekjeve vazhdoi të rritet, me mbi 67.000 vdekje të reja, siç u konfirmua në periudhën e përmendur. OBSH tha se, megjithëse më parë kishte vërejtur një trend në rënie...
1 2
Page 1 of 2