archive24 Nëntor, 2020 - 23:32

Lajme

Deputetja e LDK’së për Albin Kurtin: Është veçse një diktator

Deputetja e LDK’së, Valentina Bunjaku, ka thënë se kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është diktator. Sipas saj, Kurti ka tentuar ta kontrollojë LDK-në, por që siç thotë ajo nuk ja ka arritur. “A duhet ta përsëris disa herë, Albin Kurti është veçse një diktator. Ai është munduar ta kontrollojë...
Lajme

Surroi: Pjesëtarët e UÇK-së s’kanë shkuar për të luftuar në Beograd, ata kanë luftuar në shtëpinë e tyre

Shkrimtari dhe publicisti, Veton Surroi, ka thënë se cilësimi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), si ndërmarrje e përbashkët kriminale, është akuzë e rëndë. Sipas tij, mbrojtja ndaj këtyre aktakuzave do të jetë një proces i vështirë, për të cilin do të duhet shumë kohë dhe dëshmitarë. “Fillimisht kemi të...
Lajme

Reagime të forta pasi djali i Haxhi Shalës u bë konsull: Një gjygym çaj që e ka pirë Thaçi e Haradinaj do na kushtojë 160 mijë euro

Ehat Miftaraj, nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, ka folur lidhur me çmimin total që, sipas tij, do i kushtojë Kosovës për vizitën që ia bënë ish-presidenti Hashim Thaçi, si dhe kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, Haxhi Shalës. Nga kjo vizitë, dy akterët politikë arritën ta bindin Shalën që ta...
Lajme

Hoqi maskën për të ngrënë byrek, gjobitet me 400 euro

Kemi parë që tek ne ka shumë zhurmë pas gjobave që policia ka vënë për mos vendosjen e maskave, por nuk ndodh vetëm këtu. Në Lubjanë, një qytetar është gjobitur jo pak por 400 euro, vetëm pse ishte ulur në një vend publik, kishte ulur maskën dhe po hante një...
1 2 3
Page 1 of 3