archive23 Nëntor, 2020 - 22:05

Tech

Bill Gates: Vera e vitit 2021 mund të jetë pothuajse normale

Bashkëthemeluesi i Microsoft, Bill Gates beson se shumë “gjëra” do të kthehen në “normale” deri në verën e vitit 2021, nëse miratimet e vaksinave COVID-19 nuk sjellin ndonjë surprizë të keqe. “Shumë e mundshme deri në verë, shumë gjëra do të kthehen në normalitet… Nëse miratimet e vaksinave vijnë shpejt”,...
Lajme

Operohet në zemër nëna e ish-kryeministrit Haradinaj

Ish-kryeministri dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka njoftuar përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” se nëna e tij, Rukë Haradinaj është operuar në zemër. Ajo ka bërë zgjerimin e arteries dhe e ka vendosur stendën. Gjendja e saj është stabile. Postimi i plotë i Haradinajt: Të...
Biznes

Këto janë çmime të reja të derivateve të naftës

Çmimi i EURODISEL (D-E V) dhe Vajit ekstra të lehtë për amvisëri (EL1) prej sonte në mesnatë rritet për gjysmë denari për litër, ndërsa çmimi i EUROSUPER BS-95, megjithatë, lirohet për gjysmë denari, vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë dhe Shërbime Uji (KRE). Me vendimin bëhet rritje e çmimeve me...
Lajme

12 të vdekur dhe 645 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Njoftimi i plotë nga IKSHPK: 1.542 TESTIME, 353 TË SHËRUAR DHE 645 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.542 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...
Lajme

Kryeministri Hoti e ministrja Dumoshi bënë homazhe për Ismet Pejën

Në nderim të figurës së këngëtarit të njohur Ismet Peja, Kryeministri Avdullah Hoti dhe ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, kanë bërë homazhe, për artistin e këngës, përpara objektit të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ku është vendosur fotografia e këngëtarit të ndjerë. Kryeministri Hoti dhe ministrja Dumoshi janë nënshkruar...
1 2
Page 1 of 2