archive22 Nëntor, 2020 - 23:53

Lajme

Lajm i madh: Vaksina e Pfizerit mund të miratohet javën e ardhshme

Vaksina e Pfizerit mund të marrë aprovimin nga Britania e Madhe për autorizimin e saj. Këto deklarime janë bërë nga burime qeveritare, ku Reuters shkruan se rregullatorët britanikë janë gati të aprovojnë vaksinën anti-covid të shpikur nga Pfizer Inc dhe BioNTech. Kjo mund të bëhet edhe para SHBA-ve. Britania ka...
1 2
Page 1 of 2