archive21 Nëntor, 2020 - 23:34

Lajme

Erdogan: Vaksina e prodhuar nga Turqia, për të gjithë njerëzimin

Duke folur për rëndësinë e bashkëpunimit ndërkombëtar dhe solidaritetit në luftën kundër pandemisë, Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha se vaksinat e zhvilluara duhet të jenë të disponueshme për të gjithë njerëzimin, në vend që të thellojë padrejtësitë ekzistuese. Erdogan foli në një konferencë me video në kuadër të samitit...
Lajme

Bajqinovci parashikon se zgjedhjet e Podujevës do e sjellin koalicionin PDK-LDK në nivel qëndror

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin e Kosovës, Mefail Bajqinovci, ka parashikuar se pas zgjedhjeve në Komunën e Podujevës, do ketë përmirësim marrëdhëniesh midis PDK’së dhe LDK’së. Bajqinovci i ka bërë këto komente në Facebook’un e tij, ndonëse nuk është vërejtur ndonjë shkëndijë midis këtyre dy partive. “Koalicioni në nivelin...
Lajme

“Nëse nuk pajtohemi për Presidentin, do të pajtohemi për zgjedhje”

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në një intervistë ekskluzive për Telegrafin, me kryeredaktorin Muhamet Hajrullahu, është përgjigjur në shumë tema të rëndësishme për vendin. Shefi i LDK-së ka folur për përplasjet mes deputetëve të LDK e LVV-së në seancën e Kuvendit të Kosovës, për mos kalimin e...
Lajme

Zemaj: Qytetarët do ta kenë të sigurtë vaksinën antiCOVID

Ministri i Shëndetësisë, Armen Zemaj, ka thënë se edhe qytetarët e Kosovës do ta kenë vaksinën antiCovid, sapo ajo të nisë të shpërndahet. “Jemi në pjesë të të gjitha proceseve që është në angazhim edhe bashkësia evropiane dhe mbarë globi për sigurimin e kësaj vaksine”, tha Zemaj, shkruan Gazeta Insajderi....
Lajme

Beogradi çuditet pse askush nga Kosova nuk shprehu ngushëllime për Irinejn

Pas infektimit me COVID-19 ka vdekur dje kryepopi i Kishës Ortodokse serbe, Irinej. Vdekjen e tij e ka konfirmuar presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq. Derisa ngushëllime për humbjen e Irinejt kanë shprehur ambasadori amerikan në Beograd, Anthony Godfrey e presidenti i Francës, Emmanuel Macron. Lidhur me këtë një reagim i...
Lajme

Alarmohet Serbia: Kosovës po i liberalizohen vizat

Mediet serbe janë alarmuar pas takimit të kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti me presidentin e Francës, Emmanuel Macron. “Delegacionet teknike kosovaro-franceze më 26 dhe 27 nëntor për liberalizimin e vizave”, është shkrimi i publikuar nga mediat serbe. Një takim virtual i delegacioneve teknike të Ministrive të Punëve të Brendshme të...
1 2 3
Page 1 of 3