archive19 Nëntor, 2020 - 23:10

Lajme

Ahmeti propozon mbylljen totale të vendit për një javë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka vlerësuar se Kosova ende nuk e ka kaluar valën e parë të coronavirusit. “Po quhet vala e dytë, nuk mund të jetë valë e dytë pa përfunduar vala e parë. Nuk ka përfunduar vala e partë dhe tani kemi një përhapje dhe...
Lajme

Vëllai i Rexhep Selimit: Liria e ka emrin e popullit të Kosovës

Dy javë më parë, ish- krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, u arrestuan nën akuzat gjoja për krime lufte nga Tribunali i Hagës. Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçit, ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ish-kryetari Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqit dhe ish-shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep...
Lajme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Në dy ditët e ardhshme do të ndryshojë moti në Kosovë. Në këto dy ditë pritet se do të kemi mot të ftohtë dhe të vranët. Në disa qytete pritet që temperaturat të bien nën zero gradë celsius. “Do të mbajë mot i ndryshueshëm i vranët dhe me intervale me...
ShowBiz

Specialja ngre aktakuzë ndaj Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt

Prokuroria e Specializuar ka përpiluar aktakuzë ndaj Hysni Gucatiti e Nasim Haradinajt. Prokuroria e Specializuar në Hagë ka përpiluar aktakuzë ndaj Hysni Gucatiti dhe Nasim Haradinajt. Vendimi për caktimin e gjyqtarit të procedurës paraprakë është marrë më 29 tetor mirëpo, është bërë publike para dy ditësh, pra 17 nëntor. Se...
Lajme

Ngjarje e rëndë në Kaçanik

Policia e Kosovës ka konfirmuar rastin e hedhjes së një gruaje nga një urë në komunën e Kaçanikut, ku dyshohet se i ka marrë jetë vetes. “Rreth ores 18:00, një person ka raportuar në polici se një person, e gjinisë femërore është gjetur i shtrirë në një skajë të rrugës....
Lajme

Gjendet pa shenja jete një burrë në Vushtrri

Të mërkurën është gjetur një person pa shenja jete në fshatin Prelluzhë të Vushtrrisë. Sipas raportit 24 orësh të Policisë, në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë përkatëse dhe mjekësia ligjore, njofton Klan Kosova. “Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në obduksion”....
1 2 3 5
Page 1 of 5