archive18 Nëntor, 2020 - 23:18

ShowBiz

Meda publikoi këngen e re

Me baladat dhe këngët ritmike këngëtari i njohur Meda bëri për vete gjithë publikun shqiptar, shkruan rtv21.tv. Së fundmi, Meda e ka lansuar projektin e tij më të ri muzikor, këngën “Oj shoqni”. Këtë këngë Meda e ka publikuar në kuadër të programeve festive për vitin 2021. Kujtojmë se, këtë...
Lajme

Mikrobiologu Lul Raka shërohet nga coronavirusi

Mikrobiologu Lul Raka është shëruar nga coronavirusi. Nga sot, Raka është kthyer në Bordin Këshillëdhënës për COVID-19, transmeton Telegrafi. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka publikuar disa fotografi me Rakën, pas kthimit nga izolimi. “Mirë se vjen në ekip, prof. Lul Raka. Edhe pse kemi qenë në kontakt të vazhdueshëm,...
Lajme

Si vdiqën babë e bir nga COVID-19?

Babai 69 vjeçar dhe i biri 41 vjeçar ndërruan jetë brenda pak ditësh, si shkak i infektimit nga COVID-19. Valon Rrahimi u varros të martën në varrezat e Podujevës, ndërkaq sipas familjarëve nuk kishte asnjë sëmundje tjetër, njofton Klan Kosova. Ramadan Rrahimi, vëllai i 69 vjeçarit Isufit, rrëfen se si...
Lajme

11 të vdekur dhe 720 raste të reja me COVID-19

Njoftimi i plotë nga IKSHPK: 1.599 TESTIME, 469 TË SHËRUAR DHE 720 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.599 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...
1 2 3
Page 1 of 3