archive16 Nëntor, 2020 - 23:57

Lajme

Zëdhënësi i PDK’së: Albin Kurti e urren UÇK’në

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyqi, ka thënë se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti e urren UÇK-në, për arsye të njëjta pse e urren këtë shtet e çdo pjesë të historisë ku ai vetë nuk është protagonist. Ai në një postim në Facebook, ka shtuar se Kurti...
Lajme

Kërkohet urgjentisht shtimi i infermierëve

Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë shëndetësorë, pas analizimit të situatës me COVID-19, i ka bërë thirrje ministrit të Shëndetësisë Armend Zemaj që të shtojë urgjentisht numrin e infermierëve në institucionet shëndetësore. Në një postim në Facebook thuhet se një gjë e tillë duhet të ndodhë pasi që numri...
1 2 3
Page 1 of 3