archive14 Nëntor, 2020 - 23:37

Lajme

Zemaj: Sigurisht që kemi para për vaksinën kundër COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, tha se Kosova ka para për të paguar vaksinën kundër COVID-19 kur ajo të jetë e gatshme. Megjithatë, ai tha se Kosovës i është mundësuar që për një përqindje të popullësisë të jepet edhe falas, njofton Klan Kosova. “Për vaksinën jemi në komunikim me OBSH-në....
Lajme

Syla publikon komentin ku një fans i Albin Kurtit kënaqet me vdekjen e anëtarit të PDK’së

Analisti Valon Syla ka publikuar dhe komentuar një koment mizor të një profili në Facebook, përmes së cilit shprehet ‘lumturia’ për vdekjen e anëtarit të PDK’së, Labinot Aliaj, ndërkohë që mbrohet Albin Kurti i Vetëvendosjes, transmeton Periskopi. Syla thotë se janë politikanër të cilët duhen t’ua ndalin hovin njerëzve të...
Lajme

Trump s’e pranon humbjen: Do fitojmë

Pavarësisht se së fundmi në konferencën për media, Donald Trump dha shenja se mbase nuk do të jetë presidenti i ardhshëm amerikan, ai vazhdon të thotë se “do të fitojë”. Mijëra mbështetës të tij sot u mblodhën në Washington për ta përkrahur. Trumpi e shpërndau një video të këtij tubimi...
Lajme

Ekspertët: Një mutacion i ri i Covid-19 kërcënon njerëzimin, ja nga vjen

Koronavirusi ka pësuar mutacion të ri që origjinën mund ta ketë nga kafshët e tjera, të tilla si minjtë, nuselalat, minjtë e shtëpisë, etj ka paralajmëruar një ekspert. Virusi mund të “kthehet përsëri në vitet e ardhshme në popullatën njerëzore”, tha Sir Jeremy Farrar, drejtor i Wellcome Trust. Komentet e...
Lajme

Heshtje totale në Fushë Kosovë, qytetarët mbyllen pas masave të reja

Pas orës 19:00 fillon ora policore në qytetet që janë në Zonë të Kuqe në Kosovë. Fushë Kosova është njëra nga qytetet që është në zonë të kuqe dhe qytetarët e saj po respektojnë masat e Qeverisë së Kosovës kundër koronavirusit, transmeton Indeksonline. Në rrugët e Fushë Kosovës tash nuk...
Lajme

Aksident i rëndë në Prishtinë

Një aksident ka ndodhur në qendër të qytetit të Prishtinës ku një veturë ka përfunduar e rrotulluar ma katër rrotat përpjetë. Në një video shihen e përfshirë në aksident teksa dalin të lënduar nga makina. Në vendngjarje shihet se kanë dalë edhe Policia e Kosovës. VIDEO...
Lajme

Kaos në Prishtinë, nuk ndalen flakët në barnatoren në qendër të saj

Një barnatore në lagjen “Dardania” në Prishtinë është përfshirë nga flakët. Policia dhe zjarrfikësit janë parë në vendin e ngjarjes. Ata kanë larguar banorët nga ndërtesa dhe lokalet përreth dhe po mundohen ta fikin zjarrin. Ende nuk është bërë e ditur se çfarë mund ta ketë shkaktuar zjarrin. Policia e...
1 2
Page 1 of 2