archive13 Nëntor, 2020 - 22:54

Lajme

Laurat Krasniqi thumbon Selim Kryeziun: Do ta dënojë verdikti i sovranit

Asambleisti i vetëm i Lëvizjes Vetëvendosje! në Dragash, Laurat Krasniqi, në Facebook-un e tij ka thumbuar zëvendësministrin dhe kryetarin e Degës së LDK-së në Dragash, Selim Kryeziun, për reagimin që ky i fundit kishte bërë dje ndaj deklaratave kritikuese të Haxhi Avdylit ndaj Isa Mustafës. Ai nuk ka përmendur emër...
ShowBiz

Thyen rregullat e karantinës! Gjobitet moderatorja shqiptare, revoltohet me policët: Ti kur je në shtëpi vetëm përdor prezervativ?

Moderatorja Einxhel Shkira ka shkelur rregullat e vendosura nga qeveria për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Ajo është gjobitur nga policia, pasi ka dalë në rrugë pas orës 22:00, ndërkohë që nuk kishte vendosur as maskën. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Einxhel është shprehur e indinjuar për të gjithë...
Shëndeti

Përse është mirë të flesh me jastëk mes këmbëve

Rekomandohet që një person të ketë 6-10 jastëkë për shtratin e tij për rehati, por një person mesatar zakonisht fle vetëm me 2 jastëkë. Një nocion i zakonshëm është se ne kemi nevojë vetëm për jastëkë për të mbështetur kokën, por në realitet, ka më shumë në këto jastëkë me...
précis

Gjashtë mënyra për të mprehur mendjen tuaj

Sjellë në shqip nga Turqishtja Batjar Halili Pavarësisht se sa i zgjuar, i arsimuar dhe i pajisur jeni, ju duhet të zhvilloni fuqinë tuaj të trurit. Nëse herë pas here keni probleme me fokusimin në punë, ka disa mënyra të thjeshta për të përmirësuar kujtesën dhe përqendrimin. Këtu janë disa...
Lajme

Karabaku sërish i azerëve, armenët djegin shtëpitë e tyre në largim

Armenët që jetojnë në qytetin Karvachar në Nago-Karabag kanë filluar të djegin shtëpitë e tyre pasi u njoftua dorëzimi i disa territoreve te Azerbajxhani, njoftoi Sputnik. Siç është thënë, banorët e Karvacharit marrin furnizime, orendi dhe kafshë nga shtëpitë e tyre para se të largohen nga qyteti. Ka shumë makina...
Lajme

Mbushen spitalet në Kosovë: Mbi 700 pacientë po trajtohen nga koronavirusi

Rastet e reja me koronavirus kanë bërë që spitaleve të Kosovës t’u mbingakrohen hapësirat e destinuar për këta pacientë. Aktualisht mbi 700 pacientë janë duke u trajtuar nëpër spitalet kosovare me COVID-19, shkruan Gazeta Metro. Në javën e fundit në Kosovë janë regjistruar numër shumë i lartë i rasteve me...
Lajme

Qetësi totale në ‘Zonat e Kuqe’

Me vendimin e ri të Qeverisë së Kosovës për masat anticovid është vendosur që në komunat që janë në zonë të kuqe të kenë të drejtë të punojnë vetëm barnatoret dhe furrat e bukës. Kështu u bë e ditur edhe në njofimin e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë. “Veprimtaritë e...
Lajme

Këtyre bizneseve u lejohet puna gjatë masave të reja antiCOVID

Bizneset dhe punëtorët të cilët kanë nevojë për mundësi qarkullimi të lirë, duhet të aplikojnë në formën zyrtare në sistemin elektronik EDI-ATK, ku edhe është lista veprimtarive të lejuara në vendimin për masat e reja antiCovid, shkruan Gazeta Metro. Në bazë të Vendimit nr.01/42, të datës 11.11.2020, të Qeverisë së...
Lajme

Hillary Clinton mund ta përfaqësojë SHBA’në në mbledhjen e KS të OKB-së për Kosovën

Joe Biden, fituesi i zgjedhjeve presidenciale të SHBA’së më 2020’ën, po pritet ta angazhojë në pozitën e ambasadores në BE ish-kandidaten presidenciale të Demokratëve më 2016-ën, Hillary Clinton. Kështu bën të ditur mediumi amerikan ‘Washington Post’, i cili citon burime anonime të kenë thënë se ekipi i Bidenit ka marrë...
ShowBiz

“Më vjen keq që se ke provuar…”- Deklaroi se është e virgjër, 22-vjeçarja e “Përputhen” shpërthen kundër Arjan Konomit: Po të dua, kryej marrëdhënie me një mashkull që sonte

Pak ditë më parë, Sindi Loci, vajza e re tek “Përputhen”, zbuloi se nuk kishte qenë kurrë e lidhur dhe se ishte e virgjër. Por, ditën e djeshme, 22-vjeçarja “shpërtheu” kundër opinionistit, Arjan Konomi, për mënyrën se si ishte shprehur në lidhje me jetën e saj personale. “Më vjen keq...
1 2 3
Page 1 of 3