archive11 Nëntor, 2020 - 23:59

Lajme

Theret një 26-vjeçar te Lesna në Prishtinë

Një person është therur me thikë tek lokalet e Lesnës në Prishtinë. Bëhet fjalë për një mashkull 26-vjeçar. Rasti ka ndodhur rreth orës 21:45. Kështu për Klan Kosova ka deklaruar zëdhënësi i policisë Daut Hoxha. “Ju njoftoj se me datë 11.11.2020 rreth orës 21:45 Policia ka pranuar informaten se një...
Lajme

Ministrja Haradinaj-Stublla kërkon nga Vetëvendosje që mos ta përdorë termin “Republika e Serbisë”

Kryediplomatja e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla u ka bërë thirrje të gjitha institucioneve në vend që në asnjë rast të mos përfaqësohen pa simbole shtetërore. Haradinaj-Stublla thotë se kohëve të fundit janë vërejtur tendenca dhe insistime që në forume të ndryshme, zyrtarëve të lartë në vend u është kërkuar ta shmangin...
Lajme

I shpallën Non Grata zyrtarët e Qeverisë, Tahiri i fton të pinë kafe nesër gastronomët në zyrën e tij

Qeveria e Kosovës në krye me Avdullah Hotin ka prezantuar sot masat e reja që pritet të miratohen për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Kundër këtyre masave kanë dal gastronomët e vendit. Shoqata e Gastronomëve përmes një postimi të bërë në FB kanë kundërshtuar të njëjtin vendim, derisa kanë kërkuar...
Lajme

Endrit Thaçi, letër qytetarëve: U jemi mirënjohës për mbështetjen ndaj babait tim, themeluesit të UÇK-së

Familja e ish-presidentit Thaçi i ka falënderuar të gjithë qytetarët e Kosovës për mbështetjen dhe solidarizimin me ta në këto ditë jo të lehta. Djali i ish-presidentit Thaçi, Endrit Thaçi, përmes një deklarate që u është dërguar mediave, ka shprehur mirënjohje të thellë për mbështetjen dhe interesimin e pareshtur që...
1 2 3
Page 1 of 3