archive9 Nëntor, 2020 - 14:33

Lajme

Zemaj jep lajmin e fundit për masat e reja kundër COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka folur pas takimit virutal që ka pasur sot me kryetarët e komunave të vendit. Zemaj thotë se masat e rrepta do të vazhdojnë çdo ditë për komuna të caktuara në bazë të numrit të të infektuarve, njofton Klan Kosova “Lakorja e rasteve të fundit...
Lajme

E konfirmon edhe Trump: Lajm i madh, vaksina kundër koronavirusit po del

Presidenti në largim i SHBA’ve Donald Trump, ka konfirmuar lajmin e madh se vaksina anti-koronavirus që është bërë në bashkëpunim me kompaninë gjermane dhe amerikane ka dalur e suksesshme, transmeton Gazeta Metro. Sot gjatë ditës u konfirmua se vaksina nga dy kompanitë farmaceutike Pfizer dhe Biontech, ka dalur 90% efektive...
Lajme

Politologu bullgar: Vuçiqi e Daçiqi duhet të jenë, në Hagë

Kosova nuk duhet të gjykohet për krime lufte. Është̈ Serbia ajo që duhet të japë llogari për gjenocidin e kryer në Kosovë. Në fund të fundit, Thaçi, Veseli dhe udhëheqësit e tjerë̈ të UÇK-së, do të lirohen, do të vërtetohet drejtësia. Kështu thotë politologu bullgar, Anton Panchev. Sipas tij,  kjo...
Lajme

Vjen lajmi i madh për vaksinën kundër koronavirusit

Një vaksinë Covid-19 që po zhvillohet nga Pfizer dhe BioNTech e Gjermanisë është zbuluar të jetë më shumë se 90 për qind efektive, në një përparim të madh që jep shpresa në luftën kundër koronavirusit, transmeton Gazeta Metro. Gjetja ishte rezultat i analizës së parë të pavarur të çdo vaksine...
Lajme

Prishtina futet në karantinë për një javë

Kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti, ka konfirmuar se niveli qëndror e ka vendosur Prishtinën në zonën e kuqe, rrjedhimisht duke rekomanduar mbyllje një javore të kryeqytetit, shkruan Gazeta Metro. Ahmeti përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se arsyetim për këtë ka qenë numri aktiv i të të...
Lajme

Fjalimi emocional dhe i përlotur i Jakup Krasniqit duke e mbrojtur UÇK-në: S’kemi qenë kurrë ndërmarrje kriminale

Ish-zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka dalë sot për herë të parë para Gjykatës Speciale. Ai në prezantimin e tij të parë dha një deklaratë emocionale ku i përlotur e mbrojti luftën e pastër të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Pjesë nga fjalimi i tij: Në aktakuzë po...
Lajme

Jakup Krasniqi: Unë jam shqiptar, nuk jam katolik as mysliman

Ish-zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi iu është drejtuar të pranishmëve në paraqitjen e parë të tij para gjyqit në Dhomat e Specializuara nga Hagë. Duke iu referuar akuzave dhe cilësimeve si kriminel të Prokurorisë së Specializuar ndaj tij dhe krerëve të tjerë të UÇK-së, Jakup Krasniqi u shpreh se është...
1 3 4 5
Page 5 of 5