archive9 Nëntor, 2020 - 22:19

Sporti

Kosova zhvilloi stërvitjen e parë në Durrës, këta lojtarë ishin prezentë

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll i ka nisur përgatitjet për tri ndeshjet e këtij muaji. Dardanët, të hënën në mbrëmje, kanë kryer stërvitjen e parë në kompleksin “Tropikal” në Durrës. Në këtë stërvitje përzgjedhësi Bernard Challandes kishte në dispozicion futbollistët që nuk ishin të angazhuar në ndeshjet e zhvilluara të...
Lajme

Pren Marashi: Nuk jam ushtar katolik, jam shqiptar i UÇK’së

Komandanti i dikurshëm i Batalionit 4, i Brigadës 138 të UÇK-së, Pren Marashi, ka thënë se Serbia çdoherë është munduar të bëjë ndasi te shqiptarët e besimit të krishter dhe atyre mysliman. “Politika e tyre shoveniste që nga koha e Çubrilloviqit është munduar të bëjë ndasi fetare të shqiptarët”. Marashi...
Lajme

Qëllohet helikopteri rus në Armeni, dy të vdekur

Të hënën, Rusia ka konfirmuar se një helikopter ushtarak është qëlluar pranë kufirit me Azerbajxhanin, ku kanë humbur jetën dy ushtarë. Azerbajxhani ka pranuar autorësinë për incidentin dhe i ka kërkuar zyrtarisht falje Rusisë. Forcat armene dhe azere po luftojnë prej 6 javësh për rajonin e Nagorno-Karabakh, i cili ndodhet...
Lajme

Bush uron Biden: Amerikanët mund të besojnë se këto zgjedhje ishin thellësisht të drejta

Ish presidenti republikan, George W. Bush, ka uruar fitoren e tashmë të zgjedhurit për President të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Bush përkundër dallimeve partiake ka siguruar amerikanët se votat e tyre janë numëruar, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova “Presidenti Trump ka të drejtë të kërkojë rinumërime dhe...
Lajme

Jusuf Thaçi: Të ndalen linçimet ndaj atyre që e përkrahin Specialen

Analisti Jusuf Thaçi ka thënë në emisionin Pressing në T7 se linçimet ndaj njerëzve që e përkrahin Gjykatën Speciale janë të papranueshme. Thaci thotë se përmbajtja e aktakuzës është skandaloze, por që shton se nëse ka pasur krime atëherë ato duhet të adresohen. “Nuk jam kundër drejtësisë për viktimat”, tha...
Lajme

Xhavit Haliti demanton lajmin se është ftuar nga Specialja

Nënkryetari i PDK-së, Xhavit Haliti sapo e ka demantuar lajmin e një media të Shqipërisë që ai është ftuar si i dyshuar nga Gjykata Speciale. “Mua nuk me ka ftuar askush dhe as nuk pres që të më ftojmë. Dua t’i hidheroj ata që janë gëzuar për këtë lajm e...
Lajme

Përfundon takimi Mustafa, Haradinaj, Hoti e Limaj

Para pak minutash ka përfunduar takimi ndërmjet Isa Mustafa, Ramush Haradinaj, Avdullah Hotit dhe Fatmir Limajt i mbajtur në ambientet e Kuvendit të Kosovës. Ky takim ishte thirrur pas zhvillimeve të fundit në vend me dorëheqjen e presidentit Hashim Thaçit dhe shkuarjes së tij në Hagë. Ende nuk dihet për...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5