archive8 Nëntor, 2020 - 16:38

Lajme

Çfarë mund të presë Gjermania nga një president si Biden?

Fitorja e Joe Bidenit në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës u përshëndet në Gjermani menjëherë pasi u bë e njohur. Kancelarja Angela Merkel i uroi Bidenit “nga zemra fat dhe sukses”. “Miqësia jonë transatlantike është e pazëvendësueshme, po të duan të përballojmë sfidat e mëdha të kësaj...
Lajme

Vdes nga koronavirusi edhe një mjek kosovar

Në orët e para të së dielës ka ndërruar jetë dr. Sedat Hoti, mjek specislist i fizioterapisë dhe shef i Shërbimit të Fizioterapisë në Spitalin e Përgjithshëm ”Prim. Dr. Daut Mustafa” në Prizren. “Nga fillimi i Pandemisë dr. Sedat Hoti ishte në krye të detyrës, në ofrimin e shërbimeve për...
Lajme

Dy milionëshi i ‘harruar’

Ministria e Financave në Qeverinë e Kosovës ka bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë se kanë shtuar masat e sigurisë në procedurat që bëhen gjatë transferit të mjeteve financiare nga Thesari i Kosovës. Këto masa të shtuara të sigurisë vinë pas një transferi të paautorizuar në vlerë të mbi...
Lajme

Pas humbjes së Trump, Melania e gatshme për divorc?

Donald Trump e humbi mundësinë që ta fitojë edhe një mandat si president i SHBA-së. Tash, ai mund ta humbasë dhe gruan. Melania Trump shpërtheu në lot në vitin 2016, kur bashkëshorti i saj u zgjodh president i shtetit më të fuqishëm në botë. Një prej miqve të saj që...
1 2 3
Page 2 of 3