archive8 Nëntor, 2020 - 23:51

Lajme

Organizohet kursi online i gjuhës shqipe, për mërgimtarët

Organizohet kursi online i gjuhës shqipe, për mërgimtarët Shkolla e aktrimit “iStar Academy” në Prishtinë, me drejtuese aktoren shqiptare Teuta Krasniqi, është duke realizuar mësimin online për gjuhën shqipe me fëmijët dhe të rriturit që jetojnë në mërgatë. Kursi ka filluar këto ditë dhe mësimi po realizohet sipas grupmoshave të...
Lajme

PDK zgjedh kryetarin e ri dhe nënkryetarët

Kryetari i Degës së PDK’së në Skenderaj, Sami Lushtaku, ka marrë pozitën e Zëvendëskryetarit të PDK’së pas emërimit të Enver Hoxhaj në pozitën e Shefit të Partisë së themeluar nga Hashim Thaçi. Kryetari i ri i PDK’së, Enver Hoxhaj, do t’i ketë afër vetes pesë Nënkryetarë. Zëvendëskryetar është emëruar Sami...
Lajme

Kurteshi i VV-së i kërkon Zemajt dorëheqjen: Lëri marrëzitë – kufizimet dhe karantinimin

Sami Kurteshi nga Lëvizja Vetëvendosje, ka kërkuar nga Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj që të japë dorëheqje. Këtë kërkesë ai e ka arsyetuar me numrin e rasteve të vdekjeve dhe të infektuarve sot nga COVID-19, transmeton Klan Kosova. “Lëri marrëzitë Armend Zemaj. Dorëheqje!, ka shkruar ai. “Vetëm sot: 11 raste...
Lajme

Italia thyen rekord me numrin e të infektuarve me Covid-19

331 persona humbën jetën nga koronavirusi në Itali në 24 orët e fundit. Ndërkohë që numri i të infektuarve vijon rritjen. Sot janë shënuar 32,616 raste të reja. Pacientët që janë në kujdes intensiv u rritën me 115 ditën e sotme, duke shkuar në total në 2749, teksa shtrimet e...
Lajme

Donald Trump thyen heshtjen: Bën reagimin e parë pas fitores së Biden

Ish presidenti amerikan Donald Trump, ka reaguar pas fitores së kandidatit demokrat Joe Biden si presidenti i 46’të i SHBA’ve, transmeton Gazeta Metro. Trump ka vazhduar me akuzat duke thënë se ‘’demokratët kanë vjedhur zgjedhjet’’. Madje ai i quajti makineritë e shtetit të korruptuara, dhe zgjedhjeve iu referua si ‘’të...
Lajme

Ministri Zemaj paralajmëron masa të reja

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka paralajmëruar masa të reja për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Ai ka treguar se para masave të reja sot është takuar me kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, kryetarin e Odës Ekonomike Amerikane, Arian Zeka, kryetarin e Shoqatës së Gastronomëve, Petrit Kllokoqi...
Lajme

Kush është Joe Biden, presidenti i 46-të i SHBA’së?

Me mposhtjen e Donald Trumpit, në një garë që e cilësoi si “betejë për shpirtin e këtij kombi”, Joe Biden përmbushi një ëndërr që e kishte shmangur për më shumë se tri dekada. Kandidati i Partisë Demokratike, dy mandate nënpresident dhe senator me vite nga Dellauer, fitoi së paku 273...
1 2 3
Page 1 of 3