archive7 Nëntor, 2020 - 23:52

Lajme

U ngazëllyen nga fitorja e tij, “Bideni e di mirë…”: Shkrimi që VV’ja ia kishte kushtuar Presidentit të ri amerikan

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka uruar Joe Biden pasi është zgjedhur President i 46 i SHBA’ve, duke thënë se pret që të forcojnë marrëdhëniet, por VV’ja kohë më parë  kishte fjalë të tjera sa i përket presidentit të ardhshëm amerikan, shkruan Gazeta Metro. Lëvizja Vetëvendosje është ngazëllyer nga...
ShowBiz

Bleona Qereti ‘kërkon’ të rinumërohen votat në SHBA

Këngëtarja e njohur shqiptare, Bleona Qereti, ka shprehur hapur mbështetjen e saj për kandidatin republikan Donald Trump në zgjedhjet presidenciale në Amerikë. Teksa numërimi po vazhdon, në tri shtete kyçe të betejës elektorale për përcaktimin e fituesit të zgjedhjeve, në Georgia, Michigan dhe Pensylvania, zyrtarët e fushatës elektorale të zotit...
Lajme

“Kosova po ngutet me urime për Biden”

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku ka thënë se Kosova është duke u ngutur për urimet e adresuara në drejtim të Joe Biden, shkruan GazetaBlic Krejt kjo, sipas Klinakut, pasi në Amerikë mund të ketë betejë ligjore per fitore të Biden apo Trump. “Si duket në Amerikë...
Lajme

Grenell i “shokuar” pas humbjes

Kandidati i demokratëve, Joe Biden ka triumfuar në zgjedhjet e 4 nëntorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, derisa ka mposhtur republikanët që garuan me presidentin aktual, Donald Trump, shkruan GazetaBlic. Pikërisht ka qenë shteti i Pensilvanisë që ua vulosi fitoren demokratëve, ndërkaq së fundi triumfuan edhe në Nevada. Por,...
Lajme

Pas fitores, kur pritet ta marrë postin e presidentit Joe Biden?

Joe Biden është zgjedhur president i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës pasi ka mposhtur Donald Trumpin me votë elektorale, duke kaluar pragun e mjaftueshëm për fitore prej 270 votash. Ish-zëvendëspresidenti tani do të kalojë një procedurë të zakonshme deri të marrë detyrën, por që mund të përballet me...
Lajme

Fitorja e Joe Biden, ky ëzhtë veprimi i fundit nga Donald Trump

Presidenti Donald Trump është kthyer në Shtëpinë e Bardhë, rreth orës 3:13 , pasi e kishte kaluar mëngjesin në kursin e golfit në Virginia. Trump i përshëndeti gazetarët derisa po futej brenda Shtëpisë së Bardhë, shkruan CNN. Donald Trump ishte në kurs të golfit derisa CNN dhe mediat e tjera...
Lajme

Gazeta prestigjioze franceze lajmin për fitoren e Bidenit e ilustron me një foto ku përmendet Kosova

Gazeta prestigjioze franceze ‘Le Figaro’ ka përzgjedhur një fotografi interesante për ta kumtuar lajmin se Joe Biden është zgjedhur president i ri i Amerikës. ‘Le Figaro’ ka përdorur një ilustrim grafik të një fotografie dekorative në mur në një kafiteri, fotografi kjo e cila mban mbishkrimin “Urime Z. President, nga...
Lajme

Angela Merkel i uron fitoren Bidenit, ka edhe një kërkesë për të

Kancelarja gjermane Angela Merkel përgëzoi Joe Biden dhe miken e saj në detyrë, Kamala Harris, pasi rrjetet kryesore i shpallën ata fituesit e zgjedhjeve presidenciale të SHBA të shtunën. “Pres bashkëpunimme Presidentin Biden,” tha ajo në një deklaratë të postuar në Twitter. “Miqësia jonë transatlantike është e pazëvendësueshme, duam të...
1 2 3 6
Page 1 of 6