archive6 Nëntor, 2020 - 22:47

Lajme

Ministri Zemaj vjen edhe me një njoftim të rëndësishëm, tregon se çka do të veprojnë tutje

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka folur në lidhur me masat e vëna për parandalimin e transmetimit të koronavirusit për këtë vikend. Zemaj, nëpërmjet një bisede telefonike, në ‘Kanal 10’ ka thënë se masat e marra duhet të shërbejnë për vetëdijesim. ”Këto 2-3 ditë duhet të na shërbejnë për vetëdijesim,...
Lajme

Haradinaj zbulon se çka i tha Thaçi në takimin e fundit me të

Ramush Haradinaj, kryetar i Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës, ka folur lidhur me çështjen e presidentit. I ftuar në emisionin e Çim Pekës, Haradinaj ka thënë se ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, iu ka kërkuar partive të koalicionit të gjejnë zgjidhje lidhur me postin e presidentit. “Negocionimi me PDK’në do...
Biznes

Këto janë bizneset që u lejohet puna gjatë fundjavës

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja të mbrojtjes nga pandemia COVID-19, të propozuara nga Ministria e Shëndetësisë, ku ndalohet veprimtaria disa subjekteve afariste dhe bizneseve. Sipas këtij vendimi, puna gjatë kësaj fundjave u lejohet: furrave të bukës, barnatoreve, marketeve të vogla, pompave të derivateve. Sipas njoftimit, do të...
Lajme

Kampi i Joe Bidenit i bindur në fitore

Kampi i Joe Bidenit ka filluar ta kuptojë si punë të kryer postin e presidentit, pavarësisht se procesi i numërimit të votave është ende duke vazhduar dhe zyrtarisht nuk ka përfunduar asgjë. Ata tashmë kanë filluar të montojnë binën në vendlindjen e tij në Wilmington, me qëllim që ai më...
Lajme

‘Qetësohu, Donald, qetësohu’: 17 vjeçarja ‘hakmerret’ ndaj Trump, merr 7-fish më shumë ‘likes’ se presidenti!

Greta Thunberg, aktivistja e klimës duket se nuk e ka harruar thumbimin që i kishte bërë 11 muaj më parë presidenti amerikan Donald Trump. Sipas mediave të huaja, 17-vjeçarja ka zgjedhur të “hakmerret” ndaj Trump duke përdorur frazën që presidenti amerikan kishte përdorur. Në vitin 2019, kur Greta Thunberg u...
Lajme

Ushtari katolik i UÇK-së: Nuk mund të më kapnin, se isha në mal duke luftuar krah myslimanëve

Ish-ushtari i UÇK-së, që i takon besim katolik, Pren Marashi ka reaguar pas publikimit të aktakuzës së Prokurorit Special për Hashim Thaçin, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqit. Marashi pjesëmarrës i luftës së fundit, e ka quajtur aktakuzën tipike serbe ku ish-eprorët e UÇK-së akuzohen se kanë vrarë katolikë....
Lajme

Profesori Krasniqi për homazhet e Osmanit: Duke kërkuar unitetet te të vdekurit, nuk ecet përpara

Ish-profesori universitar, Milazim Krasniqi, ka thënë se homazhet e politikanëve te varrezat e figurave kombëtare, për përfitime personale, na kanë sjellë në këtë gjendje ku jemi, shkruan Gazeta Metro. Milazim Krasniqi ka reaguar pasi u.d e presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, vizitoi varrin e ish-presidentit Ibrahim Rugova. Duke mos përmendur...
Lajme

Trafikut Urban: Nuk punojmë deri të hënën

Trafiku Urban i Prishtinës ka njoftuar se do të ndërpritet qarkullimi këtë fundjavë sipas vendimit të fundit të qeverisë “Në bazë të vendimit të Qeverisë në të cilin përfshihet edhe pezullimi i transportit publik, autobusët e Trafikut urban, sot (e premte 06.11.2020) në ora 19:30 largohen nga qarkullimi”, thuhet në...
Lajme

Këshilltari i presidentes i reagon Isa Mustafës: I pëlqeu dikujt apo jo, Vjosa është në këtë pozitë siç thotë Kushtetuta

Këshilltari i u.d., të presidentes së Kosovës, Faton Peci i është kundërpërgjigjur liderit të LDK-së, Isa Mustafa, pasi ky i fundit ka deklaruar se s’e pranon Osmanin për presidente të vendit, shkruan GazetaBlic. Në një postim në Facebook, Peci ka thënë se Osmani, sipas tij, ka bërë pikërisht atë që...
1 2 3 5
Page 1 of 5