archive5 Nëntor, 2020 - 23:38

Lajme

Infektologu kosovar infektohet me koronavirus

Infektologu Izet Sadiku, ka bërë të ditur se është infektuar me koronavirus. Po ashtu Sadiku bën të ditu se do të vetizolohet për dy javë. “Sot pas disa simptomave gjate kujdestarise se mbremshme jam testuar dhe kam rezultuar pozitiv me COVID19. Do te vetizolohem per 14 dite dhe do ti...
Lajme

Adem Ramadani: UÇK, krenaria e kombit shqiptar

Pas konfirmimit të aktakuzës nga Tribunali Special ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit dhe Rexhep Selimit, sot në të gjitha trojet shqiptare kishte reagime të shumta në mbrojtje të vlerave të luftës së UÇK’së. Këngëtari nga Shkupi, Adem Ramadani, në një postim në faqën e tij në facebook, ka publikuar emblemën...
Lajme

Në Aktakuzën kundër Thaçit dhe të tjerëve përmendën edhe këta ish-ushtarë të UÇK’së

Gjykata Speciale ka publikuar aktakuzën zyrtare ndaj ish-krerëve të UÇK’së, Hashim Thaci, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi. Na faqen 9 të kësaj aktakuze përmenden edhe emrat e ish-ushtarëve Fatmir Limaj, Azem Syla, Lahi Brahimaj, Fatmir Limaj, Sylejman Selimi, Rrustem Mustafa, Shukri Buja, Latif Gashi dhe Sabit Geci. Anëtarët...
Op/Ed

UÇK – zëri i pastër i lirisë dhe paqes

Shkruan: Dr.sc. Manjola Brahaj - Halili Kur je vend i vogël siç është Kosova, provojnë dhe përpiqen edhe të luajnë me ty, me të drejtat e tua, me gjakun tënd, me historinë tënde, me heronjtë e tu. Me këtë logjikë të këtyre "specialistave" edhe Adem Jashari dhe Zahir Pajaziti e...
Lajme

Vjen reagimi i Gjermanisë pas konfirmimit të aktakuzave

Ministria e Jashtme e Gjermanisë reagoi pas dorëheqjes së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe konfirmimit të aktakuzës për lufte nga Prokuroria Speciale. Përshëndetet gatishmëria për bashkëpunim me drejtësinë. Në prononcimin e Ministrisë së Jashtme në Berlin për Deutsche Wellen mbi zhvillimet politike të ditës së enjte në Kosovë, ku...
Interesante

Joe Biden citon Profetin Muhamed (VIDEO)

Imami ga Shqipëria, Ahmed Kalaja, ka publikuar një video të kandidatit për president te Amerikes Joe Biden, ka cituar Profetin Muhamed (Muhammedin Alejhi Selam) në një prononcim të tij. Në videon e më poshtme mund ta ndiqni deklaratën e tij. Shikoni videon duke klikuar KETU...
Lajme

Thaçi reagon nga Haga, publikon fotografi me mesazh publik

Pas konfirmimit të aktakuzës dhe pas dorëheqjes nga pozita e presidentit të vendit, Hashim Thaçi ka reaguar në profilin e tij në Instagram. Ai ka ndryshuar “coverin” e profilit të tij, në të cilën e ka vendosur një fotografi pas kthimit të tij nga Haga. Thaçi ishte pritur nga shumë...
1 2 3 7
Page 1 of 7