archive4 Nëntor, 2020 - 23:49

Lajme

Joe Biden: Unë do të jem president i Amerikës

Joe Biden ka folur tani nga Chase Center në Wilmington, Delaware, i njëjti vend ku ai pranoi nominimin Demokrat në Gusht. Ai nuk e ka shpallur fitoren, pasi nuk ka akoma votat elektorale, por theksoi se po shpreson se do të fitojë zgjedhjet presidenciale të këtij viti, shkruan GazetaBlic. “Shpresojë...
Lajme

Konfirmimi i aktakuzës së Rexhep Selimit, vjen reagimi nga Albin Kurti

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar pas konfirmimit të aktakuzës ndaj Rexhep Selimit, shkruan mitrovicasot.net Ai e ka cilësuar këtë si padrejtësi speciale të Gjykatës Speciale, duke shtuar se me këtë është gëzuar udhëheqja e Serbisë. Ai ka thënë se kjo gjykatë do ta gjykojë Rexhep Selimin tash,...
Lajme

“Jemi të detyruar t’i ashpërsojmë masat mbrojtëse ndaj COVID-19”

Pas rritjes së numrit të rasteve me COVID-19 në Kosovë, ministri i Shëndëtësisë, Armend Zemaj, ka paralajmëruar se do t’i ashpërsojnë masat. Përmes një postimi në Facebook, Zemaj tha se në takimin me komandatin e KFOR-it, Gjeneral major Michele Risi ka diskutuar lidhur me luftimin e koronavirusit. “Duke u bazuar...
Lajme

Pas zhvillimeve të fundit rreth Speciales, reagon Bekim Jashari

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka reaguar pas arrestimit të ish-zëdhënësit të UÇK-së, Jakup Krasniqi, duke e vlerësuar si ndër ushtarët e parë në Drenicë, që ishte dhe mbetet shembull i ushtarit të denjë në luftë dhe i politikanit e udhëheqësit të sinqertë në paqe. Djali i Hamëz Jasharit, ka...
1 2 3 6
Page 1 of 6