archive3 Nëntor, 2020 - 23:53

Lajme

Ja kur shpallet fituesi i zgjedhjeve në Amerikë

Shumë besojnë se fituesi i zgjedhjeve në ShBA përcaktohet kur shtypi shpall emrin dhe kur kandidati tjetër shpall humbjen. Por realiteti është ndryshe. Shpallja zyrtare e fituesit është një proces disa mujor që nuk përfundon deri në janar. Ditën e votimit, zgjidhen anëtarët e Kolegjit Elektoral, në dhjetor ata takohen...
ShowBiz

Beyonce tregon hapur për kë ka votuar

Si shumë artistë të tjerë kësaj fushate i është bashkuar publikisht edhe ylli i muzikës, Beyonce. Nëpërmejt një postimi në Instagram këngëtarja shpreh hapur se vota e saj do të shkojë për kandidatin demokrat, Joe Biden. Ajo që ra në sy ishte dhe fakti që Beyonce e mori vëmendjen në...
Lajme

Donald Trump poston një hartë ku Kosova figuron si pjesë e Serbisë

I biri i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, Donald Trump Jr., ka publikuar sot në Twitter një hartë të parashikimeve të rezultateve të zgjedhjeve në SHBA, se si do të votonin gjitha shtetet e botës në zgjedhjet presidenciale të SHBA-së. Në këtë hartë Kosova figuron si pjesë e Serbisë dhe...
Lajme

Agim Veliu tregon se a rrezikohet Kosova nga sulmet terroriste?

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu ka thënë se nuk ka ndonjë indikacion apo informacion konkret për ndonjë sulm të mundshëm terrorist në Kosovë. Veliu këto komente i bëri pas takimit që ka zhvilluar me drejtorin e Policisë së Kosovës, Samedin Mehmet, më të cilin ka biseduar për zhvillimet...
1 2 3 4
Page 1 of 4