archive2 Nëntor, 2020 - 23:45

Lajme

Forca të shumta të policisë në Vjenë

Të hënën mbrëma ka ndodhur një ngjarje e tmerrshme në qendër të Vjenës. Policia ka dalur në numër të madh duke u munduar të kthejë rendin në kryeqytetin e Austrisë. Media austriake, Heute, ka raportuar se disa persona janë marrë peng ndërkohë që raportohet po ashtu se njëri prej të...
Lajme

Publikohen pamjet nga vendi i ngjarjes në Vjenë të Austrisë

Disa njerëz janë lënduar pas një incidenti pranë një sinagogë në kryeqytetin e Austrisë, Vjenë. Agjencia austriake e lajmeve APA citoi Ministrinë e Brendshme të vendit të thoshte se njëri nga protagonistët e ngjarjes ishte lënë pa shenja jete dhe një tjetër mund të ishte në arrati. Policia tha se...
Shkencë

Shpërthim vullkanik në Venus: NASA publikon pamjet e pabesueshme

NASA ka publikuar pamje të pabesueshme të shpërthimit të një vullkani në Venus. Ndërkohë, sipas ekspertëve, këto vullkane luajnë një rol të rëndësishëm në ekzistencën e mundshme të jetës në planet. Pamjet që janë publikuar janë tepër të rralla. Venusi është planeti i dytë më i afërt me Diellin në...
Interesante

A mund ta gjeni se çka është gabim në këto foto?

Ndonjëherë ne shikojmë një imazh dhe diçka menjëherë na tërheq vëmendjen sepse nuk është aty ku duhet të jetë. Pastaj, ndodhë që ne mendojmë se diçka nuk është në rregull, por nuk e kuptojmë saktësisht se çfarë është dhe kështu duhet ta shohim nga afër. Pastaj, ne vërejmë detaje që...
Lajme

Paralajmërimi shqetësues i shkencëtarit francez për Covid-19

Vala e dytë e epidemisë së COVID-19 që Evropa po përballet aktualisht padyshim nuk është e fundit dhe mund t’i trembemi disa valëve të njëpasnjëshme gjatë fundit të dimrit dhe pranverës së ardhshme, theksoi Këshilli Shkencor francez që këshillon qeverinë. “Prandaj ka shumë muaj përpara nesh me një situatë jashtëzakonisht...
Lajme

Rikthehet shiu: Ky do të jetë moti në ditët në vazhdim

Dy ditëve në vijim do të mbajë mot i butë kryesisht me vransira. Të martën herët në mëngjes ekzistojnë mundësi për riga lokale shiu. Edhe ditën e enjte parashihet të mbajë mot kryesisht me vransira, vende-vende me riga shiu. Temperaturat gradualisht në rënie. Nga e premta priten kthjellime, derisa temperaturat...
Lajme

Testi PRC negativ dhe karantinimi nuk vlen për Zvicrën

Testi PRC negativ dhe karantinimi nuk është i nevojshëm për shtetin e Zvicrës, pasiqë nuk bën pjesë në listën e shteteve me rrezikshmëri për Kosovën. Shtetet, të cilat aktualisht Republika e Kosovës i konsideron me rrezikshmëri të lartë të infektimit me Covid 19, ende vazhdojnë të jenë pjesë e listës...
1 2 3 4
Page 1 of 4