archive1 Nëntor, 2020 - 23:56

Sporti

Goli i vitit, futbollisti kosovar shënon një super gol

Zymer Bytyqi ka shënuar një gol shumë të bukur në futbollin norvegjez. Futbollisti kosovar ka realizuar gol nga një distancë e konsiderueshme në barazimin e Viking si mysafir i Satbaek. Ai shënoi në minutën e 41-të derisa portieri ishte vetëm spektator. Bytyqi është i Lindur në Norvegji por e ka...
Lajme

Festa e “Shtrigave”, dëmtohen 40 autobusë në Prishtinë

Shoferi Ahmet Rrustolli është detyruar që ta kthejë njërin nga autobusët e linjës 4, nga Mati 1 në bazën teknike të Trafikut Urban në Prishtinë. Kjo për shkak se automjetit i është dashur t’i rregullohet xhami, i cili pasditen e së dielës u thye nga disa fëmijë të cilët e...
Lajme

Ky person me nofken “Shtriga”, po kërkohet nga Policia e Kosovës

Policia e Kosovës – Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligj për publikimin e fotos me shënime tjera të personit të kërkuar më Urdhëresë të Gjykatës Themelore Pejё, me qëllim lokalizimin dhe rrjedhimisht arrestimin e tij, lëshon: Kërkesë për bashkëpunim me qytetarët. Personi i kërkuar është: • ILIR...
Lajme

Ndahet nga jeta ish-gazetari i RTK-së

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës me pikëllim të thellë ka pranuar lajmin për ndarjen nga jeta të ish-kameramanit të Radio Televizionit të Kosovës, Lulzim Kryeziu. “Kryeziu ka qenë shembull i profesionalizmit dhe përkushtimit në punë, andaj veprimtaria e tij do të jetë frymëzim e udhërrëfim për brezat e rinj. Ceremonia...
Lajme

Paratë e trustit, vjen lajmi i mirë

Ekonomistët vlerësojnë se Fondi e Kursimeve Pensionale të Kosovës është menaxhuar mirë. Brenda saj mban goxha para. Madje gjatë pandemisë Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës u bë një shpresë per qyetetarët se mund të marrin 10% nga kursimet e tyre. Edhe pse pandemia ka ndikuar në rënien e të...
1 2 3
Page 1 of 3