archiveNëntor 2020

Lajme

Abdullahu: LDK u ndëshkua edhe që bëri koalicion me VV’në

Analisti Faton Abdullahu ka analizuar gjerësisht humbjen e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në komunën e Podujevës. Ai e ka konsideruar “absurd” koalicionin e LDK-së që e bëri në fillim të muajit shkurt me Vetëvendosjes, e i cili e prodhoi Qeverinë Kurti. Abdullahu konsideroi që ky koalicion me Vetëvendosjen i...
Lajme

Masat e reja anti-Covid: Zemaj ka një njoftim për shkollat

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka deklaruar se gjysmëvjetori i parë i këtij viti shkollor mund të përfundojë më herët se që ishte planifikuar. Zemaj ka deklaruar se kjo do të bëhet për të lehtësuar situatën me COVID-19 dhe me gripn sezonal. “Sot do të ulemi pasdite dhe do të...
Shëndeti

Zbulohet vaksina 100 përqind efektive kundër koronavirusit

Vaksina e kompanisë “Moderne”, ka rezultuar të jetë 100 përqind efektive. Kështu është bërë e ditur në bazë të një lajmi të publikuar pak më parë, transmeton IndeksOnline. Ndryshe ka kohë që po synohet gjetja e një vaksine, dhe ajo e kompanisë “Moderna”, deri më tani ka rezultuar në bazë...
Lajme

Syla: Ndryshimi nuk vjen me nje hajduk dhe uzurpator si Bulliqi

Analisti i mirënjohur kosovar, Valon Syla, ka sulmuar ashpër kryetarin e ri të Podujevës, Shpejtim Bulliqin – dhe idenë se përmes tij do të ndryshojë qeverisja komunale në Llap dhe në mbarë Kosovën. Për shkak të kohës së gjatë sa Bulliqi ka bërë pjesë në strukturat e LDK-së, madje duke...
Lajme

Më shumë të shëruar se të infektuar

Në njoftimin e fundit të IKSHPK’së rreth situatës me koronavirus në Kosovës, është bërë e ditur se brenda 24 orëve, numri i të shëruarve është më i lartë se ai i të prekurve me COVID-19, raporton Express IKSHPK njoftoi sot se brenda 24 orëve janë shëruar 574 persona, derisa raste...
Lajme

Hoti e Selmanaj dalin nga mbledhja e partisë

Kryeministri Avdullah Hoti dhe zëvendëskryeministri Driton Selmanaj kanë dalë nga takimi me strukturat e partisë në selinë e LDK-së në Prishtinë, raporton Express. Duke dalë, Hoti ka refuzuar të deklarohet për media në lidhje me atë se çfarë është diktuar në këtë mbledhje. Kjo mbledhje e LDK-së vjen një ditë...
1 2 3 94
Page 1 of 94