archiveTetor 2020

Lajme

Partitë bëhen gati për zgjedhje nacionale, shkak pozita e Presidentit

Albin Kurti, prej se është rrëzuar nga Qeveria, për çdo ditë kërkon zgjedhje. Kadri Veseli ka nisur shëtitjet nëpër komuna dhe po flet për dështimet e Avdullah Hotit. Kryeministri ka nisur t’i marrë nën kontroll institucionet kryesore para se të shkohet në proces elektoral. Ramush Haradinaj, gati çdo javë, shtyhet...
Lajme

Frika për një izolim të dytë, kthehen blerjet e panikut

Blerjet e panikut duket se kanë filluar përsëri në vendet evropiane, ndërkohë që numri i të infektuarve me Covid-19 po rritet me shifra të frikshme. Në Mançester, qindra blerës kanë mbushur karrocat me qumësht dhe letër tualeti, ndërkohë që Britania pritet të përballet me një bllokim të dytë kombëtar javën...
Lajme

Nuk po ka kush e ndal, Prishtina shënon hiç më pak se 249 raste

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar edhe për një rekord të ri, 514 raste janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit. Komuna më e prekur vazhdon të jetë Prishtina që sot shënoj hiç më pak se 249 raste. Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 249 raste, Gjilan...
Lajme

Shpërthen fuqishëm Covid-19, IKSHPK njofton edhe për një rekord të zi

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.750 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 514 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar tre raste të vdekjes me SARS...
Lajme

Vendimi i ri, këto kategori duhet të punojnë nga shtëpia

Ministria e Shëndetësisë ka dal me masa të reja për mbrojte nga koronavirusi, pas shtimit të rasteve ditëve të fundit. Me masat e reja, personat me sëmundje kronike dhe ata mbi moshën 60-vjeçare do të lirohen që të dalin në zyre dhe mund të punojnë nga shtëpia. Ndërkaq, personat mbi...
1 2 3 4 5 116
Page 3 of 116