archive30 Tetor, 2020 - 21:46

Lajme

Ndërron jetë ish-kryeministri i Turqisë

Ka ndërruar jetë në moshën 73 vjeçare në një spital të Stambollit ish kryeministri i Turqisë, Ahmet Mesut Yılmaz. Ylmaz, i cili shërbeu si kreu i qeverisë turke në vitet 1990, prej disa vitesh vuante nga një sëmundje e rëndë në mushkëri. Në maj të këtij viti ai iu nënshtrua...
Lajme

Ky është parashikimi i motit për vikend

Në fundjavë vranësira dhe kthjellime. Të shtunën në mbrëmje mundësi për riga lokale. Ditët e para të nëntorit kryesisht me vranësira, mot më të butë, mundësi për reshje të dobëta shiu. Sipas Prishtina Weather vendi ynë ditëve të ardhshme do të jetë nën ndikimin e fushave të presionit më të...
Lajme

Pas Kosovës, edhe Shqipëria shënon shifra shqetësuese me Covid-19

Në 24 orët e fundit të përhapjes së virusit Sars Cov2, rastet e reja dhe situatën në spitalet Covid Janë kryer 1534 testime, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 319 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2. Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki:...
Lajme

Edhe kjo shkollë e Prishtinës kalon në mësim online

Nga sot nxënësit e Shkollës Fillore dhe të Mesme të Ulët “Faik Konica” në Komunën e Prishtinës, do ta vijojnë mësimin online (në distancë), pasi që pesë mësimdhënës dhe dy nxënës të këtij institucioni kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali. Ky vendim të cilin e ka siguruar Gazeta...
1 2 3 4
Page 1 of 4