archive29 Tetor, 2020 - 17:29

Lajme

Rrëzohet Qeveria, reagon Avdullah Hoti

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se të gjithë duhet ta kenë të qartë që Qeveria që drejton ai nuk është e shantazhueshme. “Edhe nëse nesër bie kjo Qeveri, ne asnjëherë nuk biem pre e shantazheve”, është shprehur Hoti, njofton Klan Kosova. Ai lidhur me pretendimet e Lëvizjes Vetëvendosje se Gjykata...
Lajme

Gjermania me numër rekord të rasteve të reja me koronavirus

Gjermania ka raportuar 16 mijë e 774 raste të reja të infeksioneve me koronavirus. Sipas Agjencisë për Kontroll të Sëmundjeve, shifra e 24 orëve të fundit është më e larta që prej paraqitjes së pandemisë, transmeton Klan Kosova. Kjo është dita e dytë me radhë që ka pasur numër rekord...
Lajme

Ministria e Financave me një njoftim të rëndësishëm

Ministria e Financave fton bizneset që ende nuk e kanë bërë përditësimin e të dhënave të tyre në sistemin EDI të ATK-së që ta kryejnë sa më shpejt këtë proces në mënyrë që të hapin rrugë për përmbylljen e ekzekutimit të pagesës për masën e subvencionimit të linjës së pagave...
Lajme

Vdes zyrtari i AAK-së

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, njofton për ndarjen nga jeta të asamblistit të partisë së tij, Muhamet Mustafa. “Komuna e Obiliqit sot humbi një punëtor dhe aktivist të zellshëm”, shkruan Haradinaj ndër të tjera, transmeton Gazeta Express. Postimi i tij i plotë: Lajmi për ndarjen nga jeta të asamblistit të...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5