archive29 Tetor, 2020 - 23:56

précis

Kush është ai (SalAllahu alejhi ue selem)?

Poezi për Profetin Muhamed, paqja e Allahut qoftë mbi te, e shkruar nga Arbër Ali Xhemajli: Kush është ai (SalAllahu alejhi ue selem)? I Paskan marr' guxim ta fyejnë, Por, gjithmonë ata gënjejnë, Vetëm zjarrit sa i fryejnë, Dëm si bëjnë, t'tyre fjalë s'vlejnë. II E njollosin duke gënjyer, Shpifja...
Lajme

Tenderi 5 milionësh, Blerim Kuçi nxehet dhe e lëshon debatin

Ministri i Ekonomisë, Blerim Kuçi, ka lëshuar debatin para kohe pas një diskutimi të nxehtë me panelistët rreth një tenderi 5 milionësh që është raportuar se e ka fituar kompania ku vetë Kuçi është pronar. Në debat e sipër në rtv Dukagjini me analistin Imer Mushkolaj e gazetarin Vehbi Kajtazi,...
Lajme

Vdes ish-luftëtari i UÇK-së

Ka ndërruar jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Isat Tolaj. Lajmin e ka bërë të ditur edhe kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj. Ramosaj u ka shprehur ngushëllime familjarëve, miqve dhe qytetarëve të Deçanit. Tolaj njëkohësisht ishte dhe aktivist i AAK-së. Postimi i plotë: “I rëndë dhe i hidhur lajmi për...
Lajme

Bashkëluftëtarët e përkujtojnë Vedat Reshitin

Rreth 30 ish-pjesëtarë të UÇK-së nga fshati Bresanë, kanë marrë nismën për emërtimin e një rruge me emrin e bashkëluftëtarit të tyre Vedat Reshiti Bresanë, 29 tetor 2020 – Veteranët e Luftës së UÇK-së nga fshati Bresanë i Opojës, kanë përkujtuar bashkëluftëtarin e tyre Vedat Reshiti me rastin e 20...
Lajme

Përplasje mes Duriqit dhe Drilon Gashit: A ka qenë Muhamedi mbret?

Gazetari i Insajderiit Visar Duriqi, ka deklaruar në Kanal 10, se i dërguari i Zotit, Muhamedi, ka qenë ‘mbret’ në kohën kur ka jetuar. Ndaj deklaratave të Duriqit ka reaguar hoxha Drilon Gashi, i cili ka thënë se Muhamedi nuk ka qenë mbret, por i zgjedhur pushtetar i besimtarëve. “Nuk...
1 2 3 5
Page 1 of 5