archive28 Tetor, 2020 - 22:07

Lajme

Richard Grenell u bën thirrje të drejtpërdrejtë shqiptarëve që jetojnë në Amerikë: Votoni Presidentin Trump në 3 nëntor

Richard Grenell në një thirrje të drejtpërdrejtë për shqiptarët që jetojnë në Amerikë: Votoni Presidentin Trump në 3 nëntor. Përtej fjalëve, përtej lajmeve të rreme, përtej propagandës anti-amerikane, zgjidhni njeriun që u angazhua personalisht për prosperitetin e mbarë Ballkanit. Për më shumë ndiqni mesazhin e thjeshtë të Richard Grenell!...
Lajme

Alarm për rritjen e infektimeve me Covid-19, mbyllen restorantet dhe këto sektore

Gjermania do të aplikojë një mbyllje emergjente njëmujore, në të cilën përfshihet mbyllja e restoranteve, palestrave dhe teatrove, për të frenuar shtimin alarmant të rasteve të reja me koronavirus që rrezikon të mbingarkojë spitalet, ka thënë kancelarja gjermane Angela Merkel të mërkurën, raporton agjencia Reuters. “Duhet të marrim masa tash”,...
Lajme

Gjykata Kushtetuese rrëzon Qeverinë e Avdullah Hoti?

Gazeta Express nga burimet mëson se vota e një deputeti minoritar për qeverinë Hoti, për shkak që ai ishte i dënuar, ka mundësi që të kthehet në mallkim për këtë qeveri. Gjasat janë reale që Gjykata Kushtetuese ta kthej në pikën zero zgjedhjen e qeverisë Hoti Gjykata Kushtetuese së shpejti...
Lajme

Salih Mustafa ia thotë para syve Gjykatës Speciale: Lufta e UÇK-së ka qenë e drejtë, Milloshevici nuk na la zgjidhje tjetër

Salih Mustafa ka dalë sot para Gjykatës Speciale, i cili akuzohet për krime lufte. Ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa, është deklaruar rreth luftës së UÇK-së në paraqitjen e sotme në Dhomat e Specializuara. “Fillimisht ju falenderoj që ma dhatë mundësinë të shprehem për atë që jam...
Lajme

E FUNDIT: Merkel vendos, Gjermania futet në karantinë

Pas Francës dhe Spanjës dhe Gjermania vendos për të rifutur vendin në karantinë. Vendimi është marrë pak minuta më parë gjatë mbledhjes së kancelares Angela Merkel me drejtuesit e 16 landeve. Karantina do të nisë të hënën, më 2 nëntor, përcjell Ora News. Kjo vjen pas shtimit të rasteve me...
Lajme

Shqetësuese, Prishtina shënon rekord të rasteve me koronavirus

Instituti kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar edhe për 281 raste të reja me koronavirus në Kosovë, që është numri më i lartë që nga fillimi i pandemisë  Prishtina vazhdon të jetë komuna më e prekur ku gjatë 24orëve të fundit kishte 150raste Rastet pozitive janë nga komuna...
1 2 3 4
Page 1 of 4