archive27 Tetor, 2020 - 20:30

Shëndeti

Turshit e ulin rrezikun e vdekjes ndaj koronavirusit deri në 35%

Një dietë e ekuilibruar është thelbësore, por ka disa lëndë ushqyese që janë veçanërisht të rëndësishme – dhe shkencëtarët kanë punuar shumë për të gjetur ato që mund të ndihmojnë në betejën me COVID-19. Mësoni këto hapa të thjeshtë që forcojnë sistemin tuaj imunitar: Vitamina D Vitamina D, e cila është...
Lajme

Këto qytete dhe fshatra do të mbesin nesër pa rrymë deri në 9 orë

KEDS ka njoftuar se edhe nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve 28.10.2020 Prishtinë 1. Nga  TS 220/35/10(20)kV Podujeva (NS 35/10 Koliqi dhe SSH Shajkovc 35/35kV) do të ndërprehet: NS 35/10kV Batllava (kodi 140150) dhe pa tension mbesin të gjitha daljet 10kV  prej orës 10:00  deri ne ora 16:00 Vendet: Batllava, Gërdovci,...
Lajme

S’ka shi, çfarë moti na pret në ditët e fundit të Tetorit

Dy ditëve të ardhshme nuk parashihen të reshura, por pritet të mbajë mot kryesisht me diell, herë herë me vransira kalimtare. Orëve të mëngjesit përgjatë viseve të ulëta do të ketë mjegull, që deri në orët e mesditës pritet të shpërndahet. Temperaturat mbeten pak më të larta nga vlerat mesatare.Ditën...
Lajme

Kërcënimi për bombë, evakuohet Parisi, ndalohet qarkullimi i njerëzve

Rrethina e qendrës së Parisit afër Portës së Triumfit dhe Champs-Élysées është evakuuar pas një kërcënimi me bombë, transmeton Gazeta Metro. Janë ndaluar qarkullimi i linjës së metrosë në atë rretehinë, ka njoftuar portali francez Actu.fr, që siç ka raportuar në afërsi të kullës së Eiffel është gjetur një çantë...
Lajme

Prodhohet tanku i parë kosovar ‘Made in Komoran’

Një qytetar nga Komorani ka prodhuar tankun e tij personal, shkruan Gazeta Sinjali. Osman Bogaj, qytetari i cili ka bërë këtë makinë luftarake ka dalë për një xhiro në fshatin e tij. Ai tërhoqi vëmendjen e qytetarëve të cilët kanë bërë video, të cilat i kanë publikuar nëpër rrjetet sociale,...
Lajme

Vritet ministri i Mbrojtjes, gjithçka filmohet me dron

Azerbajxhani ka publikuar pamje të momentit kur një dron i komanduar prej tyre ka qëlluar makinën ku udhëtonte ministri i Mbrojtjes i rajonit separatist armen të Artsakh. Bëhet fjalë për rajonin e Nagorni Karabakhut, në të cilin armenët kanë krijuar një republikë të quajtur Artsakh, e cila aktualisht është duke...
Lajme

Ministria e Bujqësisë ka një lajm të mirë për bujqit kosovarë

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural tanimë ka filluar me realizimin e pagesave direkte apo subvencioneve. Këtë e bëri të ditur ministri, Besian Mustafa, i cili njoftuar se pagesa e subvencioneve sivjet do të bëhet dy herë në krahasim me vitin 2019, transmeton Klan Kosova. Sipas tij për të...
ShowBiz

Luana Vjollca “çmend” rrjetin

Luana Vjollca po korr suksese të mëdha, me dy nga angazhimet më të fundit të saj. Kënga e saj, “Locos”, e sjellë si bashkëpunim me këngëtarin latin Jay Santos, numëron miliona klikime në “Youtube” dhe gjithashtu emisioni i drejtuar prej saj “Shiko Kush Luan”, është një nga më të ndjekurit...
1 2 3 4
Page 1 of 4