archive26 Tetor, 2020 - 22:38

Lajme

Për herë të parë në 100 vjet ekzistencë, gazeta amerikane ia kthen shpinën republikanëve: Votojeni Bidenin para Trumpit

Një gazetë me prirje konservatore në New Hampshire ka mbështetur një kandidat demokrat për president për herë të parë në më shumë se 100 vjet. “The New Hampshire Union Leader” e mbështeti liberalin, Gary Johnson gjatë fushatës së vitit 2016, pasi më parë kishte mbështetur vetëm republikanët, sipas Axios, raporton...
Lajme

Këto qytete dhe fshatra nesër do mbesin pa rrymë deri në 12 orë

Njoftimet   nga KEDS për punimet në rrjet. 27.10.2020 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Ferizaj 1. TS  35/10kV Shtime do të ndërprehet: Dalja 10 kV Rashnica (Kodi: 41046001)  prej orës 10:0 deri në ora 14:00 Vendet: Davidovci,Rashinca Muzeqina, Vojnovci, Gjergjaj. Arsyeja e ndërprerjes: Montimi i ndaresit linjore 10(20) kV Prizren...
Lajme

Shqiptarët në prag të epokës Trump| Intervistë me Enri Çeno, sipërmarrës për investime strategjike

Në prag të zgjedhjeve të 3 nëntorit në SHBA, ku presidenti Trump për “Republikanët”dhe zv.presidenti Biden për “Demokratët” garojnë për një mandat të shtetit që mbron dhe promovon demokracinë në botë – redaksia e Faktor ka vendosur ti marrë një intervistë ekskluzive z.Enri Çeno, sipërmarrës i sukseshëm në Ballkan, zyrtar...
Sporti

Kampionia e botës, Majlinda Kelmendi shet medaljen e saj për të blerë ilaçe për fëmijët me sëmundje të ligë: Dua që ata të jetojnë!

Majlinda Kelmendi ka bërë një gjest tejet madhështor dhe human. Ambasadorja e Care for Kosovo Kids dhe njëherit fituesja e medaljes së artë në Lojërat Olimpike. Majlinda Kelmendi shkroi këtë mesazh të veçantë duke i ftuar të gjithë që t’i bashkohen iniciativës së komunitetit të BERZH: “Unë kam dëshirë që...
Lajme

Prishtina shënon rekord të rasteve me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë publike të Kosovës ka njoftuar edhe për 205 raste të reja në Kosovë. Vetëm komuna e Prishtinës ka 111 raste që është rekord i rasteve që një komunë ka shënuar gjatë 24 orëve Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 111 raste, komuna Gjilan 18 raste, komuna...
1 2 3 4
Page 1 of 4