archive24 Tetor, 2020 - 23:00

Lajme

Sulmohet një shkollë, vriten disa fëmijë

Zyrtarët në Kamerun njoftuan se pesë fëmijë janë vrarë dhe nëntë të tjerë janë plagosur rëndë pasi disa persona të armatosur sulmuan një shkollë në qytetin Kumba të shtunën. Zyrtarët për këtë sulm i fajësuan luftëtarët separatistë, të cilët po përpiqen të formojnë një shtet të ri në pjesën perëndimore...
Lajme

IKSHPK: Sërish shënohen shifra të larta me koronavirus në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.056 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 166 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar dy raste të vdekjes me SARS...
Lajme

Përplasje Hoti- Haradinaj, a po shkon Qeveria drejt rrëzimit

Kryeministri Avdullah Hoti i është kundërpërgjigjur kryetarit të AAK’së, Ramush Haradinaj pasi ky i fundit kritikoi shefin e qeverisë për shkarkimin e task-forcës anti korrupsion. Dy partnerët qeverisës Hoti e Haradinaj janë përplasur në distancë, raporton Gazeta Express. Hoti përmes Facebookut ka shkruar se me vendimin për shuarjen e Task-Forcës...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Shkarkohet bordi i KEK-ut

Qeveria e udhëhequr nga kryeministri, Avdullah Hoti pritet të marrë hapin e radhës në mbledhjen e ardhshme. Indeksonline mëson e ekzekutivi do të vendos për shkarkimin e bordit të KEK-ut. Kësisoj, qeveri në këtë mbledhje pritet të bëjë edhe emërimin e bordit të ri të këtij institucioni. Ndryshe, javën e kaluar,...
Lajme

Shkon në 48 numri i të vdekurve pasi morën vaksinën e gripit

Agjencia për Kontrollimin dhe Parandalimin e Sëmundjeve e Koresë Jugore njoftoi se ka shkuar në 48 numri i personave që kanë vdekur pasi janë vaksinuar me vaksinën kundër gripit. Megjithatë, autoritetet kanë thënë se nuk kanë gjetur lidhje të drejtpërdrejtë mes vdekjes së këtyre personave dhe vaksinës së gripit. Shteti...
1 2 3
Page 1 of 3