archive23 Tetor, 2020 - 23:58

Lajme

Virusi deporton edhe në burgjet e Kosovës, konfirmohen disa raste

6 raste aktive janë momentalisht në burgjet e Kosovës me koronavirus, shkruan IndeksOnline. Prej tyre janë 2 të burgosur dhe 4 punonjës së Shërbimit Korrektues të Kosovës, të cilër janë të karantinuar. Kështu kanë konfirmuar për IndeksOnline nga SHKK. Sipas këtij institucioni, aktualisht gjendja e tyre shëndetësorë është stabile dhe...
Lajme

Ky do të jetë moti gjatë fundjavës në Kosovë

Fusha të presionit të ulët që kanë depërtuar mbi Itali, ditëve të fundjavës do të përfshijnë edhe rajonin tonë. Të shtunën vranësirat gradualisht do të shtohen, e vonë në mbrëmje dhe gjatë natës priten reshje të dobëta shiu. Ditën e diel kalimi i një fronti të ftohtë sjell rënie të...
ShowBiz

“Motrat për vëllanë” nga Besim Krasniqi dhe Motrat Mustafa shënon sukses të jashtëzakonshëm

Këngëtari i njohur i muzikës popullore, Besim Krasniqi, në një bashkëpunim me Motrat Mustafa kanë sjellur projektin më të ri muzikor "Motrat për vëllanë". Kjo këngë është punuar me tekst dhe melodi të Arsim Bunjakut, ndërsa orkestrimi është realizuat në sudion e Virusit në Tetovë. Ky bashkpunim është duke u...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Serbia arreston edhe një kosovar tjetër

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka dënuar arrestimin e shtetasit kosovar, Agim Gjocaj nga Serbia, raporton Gazeta Express. Gjocaj u arrestua në mënyrë flagrante gjatë udhëtimit të tij transit nëpër territorin e Serbisë. Përmes një komunikate për media MPJD i ka bërë thirrje Brukselit dhe shteteve të Quint’it...
Sporti

Lajm i madh: Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Hungari

Distria Krasniqi 🇽🇰 ka fituar medaljen e artë 🥇në Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Budapest të Hungarisë. Xhudistja jonë mposhti në finale kampionen Olimpike Rio 2016, argjentinasen, Paula Pareto, kategoria -48 kilogramë. Distria i fitoi edhe 1 mijë pikë Olimpike për Lojërat Olimpike Tokio 2020....
1 2 3 4
Page 1 of 4