archive22 Tetor, 2020 - 22:27

Lajme

PAMJE: Skandali në QKUK, dera në një klinikë mbyllet me litar

Njëra nga dyert e dhomës ku kryhen shërbimet e Rentgen, në kuadër të Klinikës së Radiologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), në mungesë të dorezës, mbyllet nga stafi mjekësor me litar. Kështu tregohet nëpërmjet një videoje të ngarkuar në ‘Facebook’-un e tij nga gazetari Bujar Vitia. Siç shihet...
Lajme

Hoti shtroi “Darkën e Lamës”

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka shtruar sonte “Darkën e Lamës”, ku të pranishëm ishin krerët e institucioneve vendore dhe ndërkombëtare. Marrë parasysh rrethanat e krijuara nga pandemia COVID-19, dhe në harmoni me respektimin e masave të përcaktuara nga organet kompetente shëndetësore, numri i të ftuarve dhe i pjesëmarrësve ishte...
Lajme

Ministri i Bujqësisë ka një lajm të mirë për bujqit Kosovarë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka njoftuar sot bujqit kosovarë se janë realizuar pagesat për kompensim të dëmeve nga fatkeqësitë natyrore ndaj kulturave bujqësore, për periudhën janar-qershor 2020. Pagesat janë ekzekutuar për 2.354 bujq në vlerë prej 2 milionë euro, në 21 komuna: Prishtinë, Podujevë, Fushë...
Lajme

Lajm i mirë për studentët, Universiteti i Prishtinës merr këtë vendim

Senati i Universitetit të Prishtinës, në mbledhjen e dytë të tyre për këtë vit akademik, ka vendosur në mënyrë unanime për uljen e kushtit për 10%, për kalueshmërinë e vitit 2019/20 transmeton Korrespodenti Parlamenti Studentor kishte pranuar qindra kërkesa nga studentët, që për shkak të rrethanave dhe pasojave të shkaktuara...
1 2 3 4
Page 1 of 4