archive19 Tetor, 2020 - 15:18

Lajme

Njoftimi i IKSHPK-së: Sërish shifra të larta me koronavirus në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 828 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 118 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar tre raste të...
ShowBiz

Tayna pozon e zhveshur bardh e zi

Reperja e njohur nga Prizreni, Tayna, po vazhdon të jetë shumë aktive dhe e komentuar në rrjetet sociale. Ajo mbrëmë publikoi disa imazhe atraktive, në të cilat pozoi bardh e zi e zhveshur duke u inspiruar nga fotografitë e fundit të artistes shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipës. Ndërkaq në...
Lajme

Incident në Ministrinë e Shëndetësisë, i përfshirë edhe Zemaj

Një incident ka ndodhur sot në Ministrinë e Shëndetësisë, ndërmjet Ministrit Zemaj dhe inspektoreve shëndetësorë shkruan gazetari Bujar Vitija  Njoftimi i plotë pa ndërhyrje :  Nje incident ka ndodhur sot ne Ministrine e Shendetesise. Inspektoret shendetesore shkuan te ministri Zemaj per te adresuar kerkesen e tyre per perfshirje ne pakon...
ShowBiz

Moderatorja e njohur shqiptare bëhet nënë

Pritjes së ëmbël i erdhi fundi; Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj u bënë prindër të një djali. Ishte Grishaj ai që pak minuta më parë, përmes një postimi në rrjetin social Instagram ndau një foto për ndjekësit, ku shfaqet duke mbajtur djalin në krahë: “Lindi Dielli ☀️”, shkruan ai. https://www.instagram.com/p/CGhSwV9nAFL/?utm_source=ig_embed...
Lajme

Vdes një 19-vjeçare nga Gjilani, dyshohet se ka kryer vetëvrasje

Një 19-vjeçare dyshohet se ka kryer vetëvrasje të shtunën e 17 tetorit në fshatin Poliqkë të komunës së Kamenicës. Tashmë e ndjera, është gjetur disa metra larg shtëpisë së saj e varur, raporton Express. Lajmin për këtë rast e kanë konfirmuar për Express nga Prokuroria Themelore e Gjilanit. Nga atje...
Lajme

Hyrja me pagesë në Prishtinë, reagon përsëri Shpend Ahmeti

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka sqaruar deklaratën e tij rreth çështjes së hyrjes me pagesë në Prishtinë, raporton Express Ahmeti ka shkruar në Facebook se nga muaji dhjetor, qytetarët do të ballafaqohen me ndotjen e ajrit. Ai thotë se numri i madh i veturave në qytet po...
Lajme

Shikoni pamjet: Një pompë e derivateve në magjistralen Prishtinë-Fushë Kosovë përfshihet nga zjarri

Një reklamë në një pompë të derivate në magjistralen Prishtinë-Fushë Kosovë, konkretisht në rrugën “Nëna Terezë” është përfshirë nga zjarri, raporton Gazeta Sinjali. Kështu ka njoftuar një sinjalizues i Gazetës Sinjali, të cilin informacion e kanë konfirmuar Brigada e Zjarrfikësve në Prishtinë dhe Policia e Kosovës të cilët kanë bërë...
1 2 3 4
Page 3 of 4