archive18 Tetor, 2020 - 23:07

Lajme

Ja kur do të ndërrohet ora!

Akrepat e orës, përsëri do të kthehen një orë mbrapa. Gjithmonë në natën ndërmjet të shtunës dhe se dielës, fillon periudha kur ndryshohet ora, duke lëvizur akrepat para ose prapa për një orë. E siç ka ndodhë çdo vit, në fundjavën e fundit të tetorit do të përfundoj ora vetrore,...
précis

Profesoresha Manjola Brahaj sjell botimin e katërt me poezi!

Poetja dhe profesoresha tashmë e njohur Manjola Brahaj, vjen me librin e saj të katërt me poezi. Pas “Vajtimit të Kalipsosë” , “Na nuk jena t’ktuhit” dhe “Çka nuk tregohet nuk ka ekzistue” vjen “Ama ni lak”. Një përmbledhje me 50 poezi të shkrimtares e cila vjen si pjesë projekti...
Lajme

Panair me speca të Kosovës në kufirin Hungarezë

Njoftim për të gjithë bashkatdhetarët të cilët kalojnë neper kufijtë e shtetit Hungarezë! Autoritetet Hungareze kanë filluar të zbatojnë kontrolla të rrepta në vendkalimet kufitare. Pamjet të cilat po ju përcjellim janë të ditës së sotme në vendkalimin kufitarë Serbi-Hungari....
Lajme

Aksident i rëndë në Pejë, rrokulliset një veturë

Një aksident në dalje të qytetit të Pejës, rrugës për në Deqan, ka ndodhur sot. Një veturë është rrokullisur. Nga fotografitë që ka siguruar Indeksonline shihet Policia e Kosovës që menjëherë ka dal në vendin e ngjarjes. Ende nuk dihet se sa persona janë të lënduar. Indeksonline do të ju...
Lajme

Sulmohet me 6 plumba vetura e gazetarit të njohur Kosovar

Gazetari Shkumbin Kajtazi është sulmuar nga persona të panjohur. Vetura e tij është goditur me rreth gjashtë plumba, raporton Express Lajmin për sulmin e ka bërë të ditur vetë Kajtazi përmes një statusi në Facebook. “Mbrëmë u përballa me një sulm të rrezikshëm: vetura ime u qëllua me 5 ose...
1 2
Page 1 of 2