archive17 Tetor, 2020 - 12:04

Lajme

Kështu funksionon “kredia hallall” në Kosovë, këto janë dy bankat që lëshojnë para “pa kamatë”

Në Kosovë janë dy institucione financiare që aplikojnë rregullat islame të bankimit, mirëpo nga hulumtimi del se ka paqartësi rreth funksionimit të tyre; mungon baza ligjore e mjaftueshme dhe nuk dihet shumë sesi realizojnë fitim pa e përdorur interesin. “Kredi pa kamatë”, kjo është motoja e disa prej institucioneve mikrofinanciare...
Lajme

Shqetësuese, kjo kompani e taksive në Kosovë kontrabandonte njerëz

Kompania e taksive “Albani” në Mitrovicë është nxënë nga policia e Kosovës, pasi veturat e tyre janë shfyrtëzuar për të kontrabanduar persona nga Siria në Kosovë, shkruan Gazeta Metro. Në taksitë e tyre janë kapur 53 sirianë mbrëmë rreth orës 20:00. Lajmin e ka konfrimuar edhe policia në Mitroivcë, ku...
Lajme

Dalin pamjet: Shpërthim në Bankën Raiffeisen, bllokohet rruga

Indeksonline ka siguruar pamje të reja të bankës “Raiffaisen-Bank”, në rrugën “Vëllezërit Gërvalla”, në Ferizaj. Kjo bankë është dëmtuar me mjete plasëse ku edhe janë shkaktuar dëme të konsiderueshme. Muhamet Jahiri, major në Stacionin e Policisë në Ferizaj ka dhënë detja rreth rastit. Rreth orës 05:45 të mëngjesit në një...
ShowBiz

Arta Nitaj po martohet?

Arta Nitaj, modelja e aktorja e njohur kosovare, ka qenë shpesh ballinë e faqeve rozë duke u komentuar herë për linjat trupore e herë për jetën private, shkruan Gazeta Sinjali. Arta ka arritur të ketë fansa të shumtë, përkundër që tash e një kohë nuk është aktive në ndonjë profesion....
Lajme

Mjete shpërthyese te ”Raiffeisen Bank”

Në rrugën “Vëllezërit Gërvalla” në Ferizaj dyshohet se është tentuar të grabitet me mjete shpërthyese “Raiffeisen Bank”, shkruan Gazeta Sinjali. Rastin e ka konfirmuar për Gazetën Sinjali, major Muhamet Jahiri, i cili ka ka thënë se rreth orës pesë të mëngjesit tre persona kanë tentuar që me mjete eksplozive ta grabisin bankën...
Lajme

Nuk respektonin masat anti-Covid: Zemaj bashkë me policët dhe Inspektoratin mbyllin disa kafiteri në Prishtinë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, mbrëmë bashkë me Policinë e Kosovës dhe Inspektoratin, kanë mbyllur disa kafiteri në Prishtinë, që shkelnin rregullat- grumbullim i madh në hapësirë të vogël, në kundërshtim me masat anti covid. Zemaj ka shkruar në Facebook se respektimi i masave anti covid, është obligim për të...
1 2 3 4
Page 3 of 4