archive17 Tetor, 2020 - 15:35

Lajme

Hyn në fuqi ora policore

Masat kundër koronavirusit kanë hyrë në fuqi më 17 tetor në Paris dhe në qytete të tjera të mëdha të Francës. Ky vendim i autoriteteve franceze vjen pas rritjes së rasteve të reja me COVID-19, sëmundjen që e shkakton ky virus. Nga ora 21:00 deri në orën 6:00 do të...
ShowBiz

Fejohet aktorja e njohur shqiptare

Aktorja shqiptare, Anita Nikaj i ka dhënë fund beqarisë. Nikaj më së miri njihet falë rolit në në serialin e njohur, “O Sa Mirë”. Anita Nikaj mori famë fal rolit si studente nga Tuzi i Mali i Zi, me personazhin Lule Gruda. Pas largimit nga seriali ajo ka nisur një...
Lajme

Javë tragjike: Vdes edhe një kosovar në Zvicër

Java që po e lëmë pas ishte javë tragjike për bashkëkombasit tanë që jetojnë në mërgim. Pas 5 kosovarëve që vdiqën në Gjermani, sot raportohet se ka vdekur edhe një qytetar nga Kosova me banim në Zvicër, shkruan Reporteri. Vesel Cen Avdylaj raportohet se ka vdekur si pasojë e një...
Lajme

E rëndë, Vritet një person dhe plagoset një tjetër

Një person dyshohet se është vrarë në Himarë të Shqipërisë nga një sulm me armë zjarri. Sipas mediave atje, viktima është një 51-vjeçar me iniciale N.G. dhe në momentin e atentatit ka qenë duke shëtitur me bashkëshorten në bulevardin e Himarës. Personi në fjalë është plagosur pranë supermarketit të motrës...
Lajme

Lëndohet rëndë një punëtor, dërgohet në QKUK

Një punëtor është lënduar rëndë derisa ishte duke punuar në një shtëpi në Prizren, shkruan Gazeta Express. Dje rreth orës 08:40, një punëtor teksa ishte duke punuar në një shtëpi është rrëzuar dhe ka pësuar lëndime trupore. Ai është duke u trajtuar në QKUK dhe gjendja shëndetësore aktualisht është stabile....
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Aksidenti tragjik në Gjermani, vdes edhe një kosovar tjetër, shkon në 4 numri i të vdekurve

Kryediplomatja e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka njoftuar para pak çastesh se ka ndërruar jetë edhe personi i katërt i familjes Krasniqi nga Ferizaj, të cilët mbrëmë u përfshinë në një aksident në Gjermani teksa po udhëtonin drejt Zvicrës, raporton Gazeta Express. Të premten për Express, policia gjermane ka konfirmuar se...
1 2 3 4
Page 2 of 4