archive17 Tetor, 2020 - 23:03

ShowBiz

A do ta besoni: “Enca Haxhia e virgjër dhe ende pa të dashur”!

Këngëtarja e njohur, Enca Haxhia ka publikuar disa fotografi të saj në rrjetet sociale. Haxhia ka bërë me dije se janë ditët e saj të fundit, si një 24 vjeçare. Ndërkohë që ka marrë pëlqime e komente të ndryshme si zakonisht, shkruan IndeksOnline. https://www.instagram.com/p/CCyrYo5nKes/ “Dhe ende e virgjër pa te...
Lajme

Kur mund të tërhiqet 10 përqindëshi, flasin nga Trusti

Fondi Pensional i Kursimeve ka filluar përgatitjet për t’iu mundësuar kontributdhënësve që të bëjnë tërheqjen e 10-përqindëshit të kursimeve të tyre. E për muajin se kur do të mund t’i tërheqin këto mjete qytetarët, kanë dhënë detaje nga Trusti. Zëdhënësi i këtij institutucioni, Jeton Demi ka deklaruar se nëse Ligji...
Lajme

Sylë Tahirsylaj tregon se kur pritet të bie borë në Kosovë?

Profesori i Metereologjisë, Sylë Tahirsylaj, ka dhënë një parashikim për situatën meteorologjike në vend. Tahirsylaj ka theksuar se do të ketë një ulje të temperaturave si të atyre minimale ashtu edhe të temperaturave maksimale. Ai ka bërë të ditur temperaturat minimale do tëjenë nga 6 deri në 8 gradë celcius...
Lajme

Rritja e rasteve, Zemaj merr disa vendime, ndalohen këto veprimtari

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka konfirmuar vendimin e ri. Sipas tij, të gjitha institucionet qendrore dhe lokale, duhet t’i ndalin urgjentisht seminaret, punëtoritë dhe format tjera të organizimit ku ka grumbullim njerëzish, sikurse edhe veprimtaritë e ndryshme, të panevojshme. Rekomandohet të përdoren format on-line të takimeve, të punës dhe...
1 2 3 4
Page 1 of 4