archive16 Tetor, 2020 - 22:36

Lajme

Fushë-Kosovë: Arrestohet një grua, rrahu burrin

Një grua në Fushë-Kosovë është arrestuar të enjten nën dyshimin se kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortit të saj. Sipas njoftimit nga policia, në raportin 24-orësh, ajo dyshohet se veprën e kreu nën ndikimin e alkoolit. Me vendim të prokurorit, e dyshuara është liruar me procedurë të rregullt....
Lajme

Aksident tragjik, vdes një grua 64 vjeçe

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Përparim, me pasojë vdekjen e një gruaje. Shtetasi me inicialet E.S., 43 vjeç, banues në Durrës, duke drejtuar mjetin tip “BMV”, ka përplasur këmbësoren shtetasen Xh.B., 64 vjeçe, banues në Librazhd. Për pasojë kjo e fundit ka...
Lajme

Vdes shkrimtari i njohur shqiptar

Është ndarë sot nga jeta në moshën 85 vjeçare poeti, shqipëruesi dhe një nga zërat e rëndësishëm të historisë sonë letrar Faslli Haliti. Lajmin e ka bërë me dije Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit e cila shkruan në rrjetet sociale se : “Ikja e tij është një humbje për poezinë...
Lajme

Frasher Demaj: Lajçak, negociator i paaftë

Deputeti nga radhët e LDK-së, Frashër Demaj, ka reaguar pas deklaratave të Përfaqësuesit Special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, rreth punës së ndryshimit të Kushtetutës me qëllim të implementimit të marrëveshjes së Asociacionit, raporton Albanian News. Akademiku Demaj ka thënë se, çdo tedencë ndaj kushtetutshnërisë dhe ligjshmërisë së...
1 2 3 5
Page 1 of 5