archive15 Tetor, 2020 - 23:31

ShowBiz

Aktori legjendar në gjendje të rëndë shëndetësore

Aktori i madh i skenës shqiptare, Mirush Kabashi, është në gjendje të rëndë shëndetësore. Së fundi thuhet se artisti nuk është në gjendje të mirë shëndetësore dhe se familja po i qëndron pranë në këto momente të vështira. Pak muaj më parë, Kabashi u shfaq në rrjetet sociale në gjendje...
Lajme

E FUNDIT: Vjosa Osmani formon parti të re

Në zgjedhjet e ardhshme, kryeparlamentarja, Vjosa Osmani do të kandidojë me një parti të ri. Ajo i ka konfirmuar lajmet se po formon një parti të re, me njerëz të rinj, me të cilën do të kandidojë në zgjedhjet e ardhshme, shkruan Indeksonline. Pyetur nga gazetari shqiptar se a do...
Lajme

Protesta kundër maskave para kryeministrisë, nisin arrestimet

Mbrëmjen e sotme dhjetëra të rinj kanë zhvilluar një protestë simbolike kundër mbajtjes së maskave. Protesta është zhvilluar pata godinës së Kryeministrisë. Forca e rendit nuk kanë lejuar tubimin dhe kanë arrestuar tre prej tyre. Mësohet se tre të rinj janë shoqëruar në komisariat, pas tubimit. Tubimi u organizua në...
Lajme

Sllovenia shteti i parë që rikthen karantinen në disa rajone

Që nga e premtja, karantina do të futet në shtatë nga 12 rajone në Slloveni, në mënyrë që të parandalohet përhapja e virusit korona, ka vendosur qeveria sllovene. Dekreti që ndalon mbledhjen e më shumë se 10 personave në vende publike ose private në Slloveninë qendrore, Gorenjska, Koroska, Zasavje, Posavje,...
Lajme

Bllokohet hyrja për Veternik, aksidentohen dy kamionë

Hyrja e autostradës në Veternik është bllokuar si pasojë e një aksidenti në mes dy kamionëve, shkruan Gazeta Metro. Në grupin “Marakli t’kerreve” në Facebook kanë bërë të ditur se para pak minutash ka ndodhur një aksident trafiku në hyrje të autostradës në Veternik. Si pasojë e aksidentit në mes...
Lajme

Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron vërshime nesër në këtë rajon të Kosovës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, nëpërmjet një komunikate të lëshuar sot, ka paralajmëruar se përgjatë të nesërmes mund të ketë vërshime në rajonin e Dukagjinit. “Reshjet të cilat priten të fillojnë përgjatë orëve të pas ditës së sotme datë 15/10/2020 fillimisht do të përfshin pjesën perëndimore të Kosovës (zona malore), duke vazhdua...
Lajme

Flet babai i fëmijve nga Deçani që vdiqën në Gjermani: Treni m’i mori dy djemtë me vete, ka mundur të vdes edhe i treti

Nxënësi i shkëlqyer, Hasan Arifaj, 17 vjeç dhe vëllai i tij, Bleriani, 13 vjeç, që ëndërronte të bëhej futbollist, u goditën nga treni në Gjermani, mëngjesin e së martës, teksa kishin marrë rrugën për të shkuar në shkollë. Mrekullisht shpëtoi, vëllai i tyre 14-vjeçar, Arigoni, i cili e pa tragjedinë...
1 2 3 4
Page 1 of 4