archive14 Tetor, 2020 - 23:28

Sporti

Greqi – Kosova, LIVE – Këtu mund ta ndiqni ndeshjen

Kombëtarja e Kosoves pas disa rezultateve të dopta, sonte do të tentoj të rikthehet te fitorja, përball një kombëtare me eksperiencë si Greqia Formacioni me shumë ndryshime: Muriçi; Aliti, Dreshaj, Vojvoda; Paqarada, Loshaj, Shala, Celina, Hadergjonaj; Kololli, Kastrati. Ndeshjen mund ta ndiqni LIVE në RTK, ora 20:45...
Sporti

UEFA jep lajmin e madh për klubet Kosovare

Kampionati elitar në futbollin kosovar ka shënuar rritje të madhe në ranglistën e UEFA-s. Tashmë Superliga e Kosovës gjendet në pozitën e 48-të të klasifikimit të shtëpisë së futbollit evropian, duke bërë rritje për 4 pozita. Rol kryesor për këtë ngritje ishte Drita FC, duke shkuar deri në Rundin e...
Lajme

“​60 milionëshi i Qeverisë”: Ministria e Financave me njoftim për bizneset

Ministria e Financave ka përkujtuar bizneset përfituese të subvencioneve të shtetit, se me rastin e plotësimit apo përditësimit të llogarisë bankare në sistemin EDI të ATK, ato duhet të vendosin numrin e llogarisë së biznesit (jo llogari individuale/private), dhe një e-mail adresë ku dëshirojnë t’i pranojnë njoftimet. Në një njoftim...
Sporti

Kryetari i FFK-së pozitiv me koronavirus?

Kombëtarja e Kosovës ka udhëtuar drejtë Athinës ku edhe sot do ta zhvillojë ndeshjen ndaj Greqisë në kuadër të rundit të katër të grupit C’ në Ligën e Kombeve. Por, me Kombëtaren tonë nuk ka udhëtuar kryetari i FFk-së, Agim Ademi që gjithmonë ishte prezent, për të bërë fotografi me...
Sporti

Kombëtarja e Shqipërisë sonte kërkon rikthimin te fitorja

Kombëtarja e Shqipërisë ka udhëtuar drejt Lituanisë ku do vazhdojë ndeshjen e radhës ndaj Lituanisë në kuadër të Ligës së Kombeve ku janë pjesë e grupit të 4 me Bjellorusinë, Lituaninë dhe Kazakistanin. Ndeshja do luhet në stadiumin “LFF stadium” në Vilnius me fillim nga ora 18:00. Lojtarët dhe stafi...
1 2 3 4
Page 1 of 4