archive13 Tetor, 2020 - 14:14

Sporti

Sikur nuk mjaftuan humbjet, kombëtares së Kosovës po i shtohen telashet, ndaj Greqisë mungojnë dy lojtarët kryesorë dhe Zhegrova

Sikur të mos mjaftonin humbjet e njëpasnjëshme, Kombëtarja e Kosovës po përballet edhe me lëndime të lojtarëve, sipas një njoftimi nga FFK, Kosova në ndeshjen ndaj Greqisë nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e Valon Berishës, Arbër Zenelit dhe Edon Zhegrovës. Kombëtarja ndaj Greqisë do të ketë në...
Lajme

Tragjedi, Vdesin dy vëllezër nga Deçani, u goditen nga treni

Dy vëllezër nga Komuna e Deçanit, banorë të Gjermanisë kanë vdekur mëngjesin e ditës së sotme pasi janë goditur nga treni, njoftojnë mediat gjermane, raporton Gazeta Express. Sipas njoftimit të mediave gjermane, njëri nga vëllezërit është 13 vjeçar ndërsa tjetri 17 vjeçar, derisa, se të dy vinë nga Komuna e...
Lajme

Vizat për Kosovarët, Franca jep lajmin e fundit

Pavarësisht konstatimit të para pak ditëve të Komisionit Evropian se Republika e Kosovës i ka plotësuar kushtet për liberalizim të vizave, brenda shteteve anëtare të Bashkimit Evropian ka rezerva dhe skepticizëm, nëse kosovarëve duhet t’iu hiqet regjimi i vizave. Ky qëndrim lidhet me fushën e sundimit të ligjit dhe luftimit...
Lajme

Avdullah Hoti jep një lajm të mirë

Kryeministri Avdullah Hoti, ka thënë se për prodhuesit vendor janë dyfishuar subvencioneve për bujqit dhe fermerët. I pari i qeverisë ka thënë se ky ka qenë edhe premtim i qeverisë së tij, shkruan Arbresh.info. Ky është postimi i plotë: Ditë të mira po vijnë për prodhuesit vendorë! Dyfishimi i subvencioneve...
Lajme

A është shtrenjtuar energjia elektrike? Flet zëdhënësi i KEDS-it

Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala, ka mohuar raportimet e disa medieve, se kinse janë rritur çmimet e energjisë elektrike në vendin tonë. “Sot në disa portale ka dalë një lajm i pavërtetë se gjoja çmimet e energjisë elektrike janë rritur në Kosovë. Kjo nuk është e vërtetë. Portalet thirren në...
1 2 3 4
Page 3 of 4