archive13 Tetor, 2020 - 22:16

ShowBiz

Cili është raporti mes Arta Nitaj dhe Arta Elezaj?!

Arta Elezaj u bë pjesë e showbizit me pjesëmarrjen e saj në serialin “O sa mirë”. Pjesë e kastit ishin edhe dy emra të tjerë të njohur Adriana Matoshi dhe Arta Nitaj. Raporti mes Arta-ve, është përfolur disa herë për rivalitet. E kjo tregohet edhe me faktin se nuk ndiqen...
Lajme

Rrëfimi i ish-ushtarit serb për krimet në Kosovë: Një pjesë e kufomave kanë përfunduar në shkritoren e Smederevës

Sonte për “Debat Plus” ish-pjesëtari i ushtrisë jugosllave ka treguar detaje tronditëse se si janë zhdukur kufomat e shqiptarëve të vrarë në vitin 1998-1999. Ish-ushtari serb thotë se ka dëshmitarë se një pjesë e kufomave kanë përfunduar në Smederevë ku janë djegur në shkritore. “Një pjesë e kufomave kanë përfunduar...
Lajme

Edhe një deputete pozitiv me Covid-19

Deputetja Jadranga Pockova nga Strumica, nga radhët e OBRM-PDUKM-së është e infektuara më e re me Covid-19 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut. Me këtë, numri i rasteve aktive në Kuvend arrin në 3 deputetë. Sipas AIM, ajo është e infektuar që një javë, por dy javë më parë nuk...
Lajme

Tenderët gjatë pandemisë, Prokuroria fillon hetimet ndaj Arben Vitisë

Tenderët e dhënë nga Ministria e Shëndetësisë gjatë kohës kur ajo udhëhiqej nga Arben Vitia, kanë përfunduar në Prokurorinë Themelore të Prishtinës, e cila ka iniciuar rast për ta hetuar procesin e dhënies së tyre. Prokuroria Themelore e Prishtinës ka ndërmarrë veprime për t’ju gjetur përgjigje dyshimeve të ngritura për...
ShowBiz

E FUNDIT: Arrestohet aktori i njohur kosovar, kërcënoj gazetarët

Pas kërcënimeve ndaj gazetarëve në redaksinë e Gazetës Express, është arrestuar Naseri Gashi, i njohur si Naser Qeli. Këtë e ka konfirmuar policia e Kosovës për Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, duke treguar se i arrestuari është dërguar në mbajtje. “Pas marrjes në pyetje, i dyshuari është dërguar në mbajtje...
1 2 3 4
Page 1 of 4