archive12 Tetor, 2020 - 23:33

Lajme

Nuk ka qetësi, Duda Balje përplaset me Driton Selmanajn

Një përplasje ka ndodhur edhe mes zëvendëskryeministrit të Kosovës, Driton Selmanaj dhe kryetares së Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore për Persona të Pagjetur, Duda Balje. Selmanaj reagoi në senacën e Kuvendit pasi deputetët e Vetëvendosjes sipas tij, e kanë fyer dhe akuzuar atë se kinse ai ka...
Interesante

Çfarë mund të blini me 1 Euro nëpër botë?

Filipinet Nëse jeni të lodhur pas një udhëtimi të gjatë në Filipine, një masazh këmbësh është gjithçka që ju nevojitet. Ju mund të bëni një masazh 20-minutësh në Cebu dhe të largoheni të freskuar. Stamboll Nëse po shkoni në Stamboll, duhet të provoni çajin e tyre tradicional turk. Është pija...
Lajme

Kim Jong-un në vaj: U kërkon falje popullit

Kim Jong-un mes lotësh, teksa i kërkon ndjesë popullit të tij. Skena e pazakontë u shënua gjatë festimeve për 75-vjetorin e Partisë Popullore në pushtet, ndërsa lideri autoritar bëri një apologji të rrallë për dështimin e tij në udhëheqjen e vendit gjatë krizës së koronavirusit. Gjatë paradës madhështore të mbajtur...
Lajme

​Trusti publikon të dhënat mbi kursimet e kontribut-dhënësve

Pas kalimit në parim të Projektligjit për rimëkëmbje ekonomike, ku përfshihet edhe tërheqja e mjeteve 10 për qind, Trusti Pensional i Kosovës ka dalë me të dhënat e kontributeve në këtë institucion. Në një postim në Facebook është bërë e ditur se numri i përgjithshëm i kontribut-dhënësve në Trustin Pensional...
1 2 3 5
Page 1 of 5