archive11 Tetor, 2020 - 23:18

Lajme

A do të jetë Vlora Çitaku kandidate e PDK’së për presidente?

Pas tërheqjes nga pozita e ambasadores në SHBA, emri i Vlora Çitakut ditëve të fundit është spekuluar si i mundshëm për kandidate për presidente. Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Bedri Hamza, në REPORTERI/INTERVISTA ka thënë se nuk është diskutuar në strukturat e partisë një gjë e tillë. “Nuk mundem...
Sporti

Sllovenia, përfundon pjesa e parë me këtë rezultat

“Dardanët” do të mundohen ta lënë anash zhgënjimin e përjetuar në Shkup të enjten që lamë pas, kur u mposht nga Maqedonia e Veriut (2:1) dhe e humbi mundësinë e kualifikimit në “Euro 2020”. “Dardanët” e drejtuar nga Bernard Challandesi po përballen sonte me Slloveninë në kuadër të edicionit të...
Lajme

Paralajmërohet mot me shi për pesë ditët ardhshme, nuk përjashtohet as bora

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se për pesë ditët e ardhshme do të krijohen kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Sa i përket temperaturave ato do të pësojnë rënie sidomos në vlerat e maksimaleve. Minimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 4-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin...
1 2 3
Page 1 of 3